i5 6400 ve GTX 950 sistem yükseltme tavsiyesi

Bütçe
4000 TL

Sinha

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba. 2016 yılında toplamış olduğum bilgisayarım hala beni birçok oyunda iyi ayarlarda idare etse de yeni çıkan rekabetçi oyunlarında ( özellikle Apex Legends ) 60 FPS'yi low ayarlarda zorla alabiliyorum. Bu sistemde yalnızca işlemci ve ekran kartını değiştirerek bir upgrade yapabilir miyiz? Amacım çok fazla parça değişimi yapmadan en iyi sisteme upgrade yapmak. Şuan gözümde 1660ti var ama ne kadar mantıklıdır yardımlarınızı rica ediyorum.

PC özelliklerim:

İşlemci: i5 6400.
Ekran kartı: MSI GTX 950 2G.
Anakart: H110M PRO VD.
RAM: 8 GB.
Diskler: 1 TB HDD 120 GB SSD.
PSU: 500W.

Son düzenleyen: Moderatör:
İşlemcini kesinlikle değiştirmelisin. i5 6400 intelin yaptığı en berbat i5 işlemci.
Gördüğün gibi 2. 3. 4. nesil i5'lerin gerisinde olan bi işlemci.
Elindeki anakarta en fazla i7 6700 takabilirsin ama 2.elde 1000-1500tl civarı uçuk saçma rakamlara satılıyorlar ve yarı fiyatına daha yüksek performans veren işlemciler var.
Tavsiyem yeni anakart ve işlemci alıp elindekileri satman yönünde.

İşlemcini kesinlikle değiştirmelisin. i5 6400 intelin yaptığı en berbat i5 işlemci.
Gördüğün gibi 2. 3. 4. nesil i5'lerin gerisinde olan bi işlemci.
Elindeki anakarta en fazla i7 6700 takabilirsin ama 2.elde 1000-1500tl civarı uçuk saçma rakamlara satılıyorlar ve yarı fiyatına daha yüksek performans veren işlemciler var.
Tavsiyem yeni anakart ve işlemci alıp elindekileri satman yönünde.

Peki nasıl bir ana kart almalıyım biraz araştırdım ryzen 5 2600 veya 3600 işlemci çok iyi görünüyor. Bir de bu yükseltmeleri yaparsam 500w sertifikasız psu (şuan kullandığım) bana yeterli olur mu acaba ?

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı