i5 6500 ve GTX 950 sistem yükseltme

Arendelon

Hectopat
Merhabalar! Uzun bir metin ve birkaç soru birden öneren bir konu olacak şimdiden yardımını esirgemeyecek herkese teşekkürler.

Güncel olarak kullandığım PC:
Anakart: ASUS B150M PRO GAMING.
CPU: Intel i5 6500.
GPU: NVIDIA GTX 950.
RAM: 16 GB DDR4.

Tahmin ediceğiniz gibi bu PC güncel oyunları oynamak için hayli yetersiz, bu yüzden yeni bir sistem kurmaya çalışıyorum ve bu yeni sistem AMD olacak. Anakartı satın aldım hatta şu an gelmesini bekliyorum. Anakart modeli ASUS TUF B450 PLUS GAMING.
Size olan sorularım bu kısımdan sonra başlıyor; işlemci olarak Ryzen 5 3600X düşünüyorum. Ekran kartı olarak da ya MSI Radeon RX 5600 XT mech OC ya da RTX 2060 düşünüyorum. İlk sorum şu; hangisini tercih etmeliyim ve eğer çoğunuzun cevabı RTX 2060 ise neden? Bir de RTX 2060'ın modelleri arasında aşırı fiyat farkı var ve benim verebiliceğim para en fazla 3000 lira. Bu yüzden sadece Gigabyte'ın RTX 2060 modelini alabilirim, bunu göz önünde bulundurursanız sevinirim.
Alacağım bu parçaları mevcut PC'dekilerle değiştireceğim ve amacım Warzone, Apex Legends, R6 gibi oyunlar oynayıp yayın yapmak. Kurucağım bu sistem ile bunları başarabilir miyim?

Bundan sonraki kısımdaki sorumda şu yönde olacak; eğer bu kurucağım sistem, bahsettiğim oyunları oynayıp yayın yapmaya yeterli ise bir süre bu ekipmanlarla yayın yaptıktan sonra bu yeni alacağım anakart, CPU ve GPU'yu yeni bir kasanın ve sistemin içine kurup ilk başta özelliklerini saydığım bilgisayarı tamamen eski haline getirip, onu stream PC'si bu alacağım 3 parçayla kurucağım yeni bilgisayarıda Gaming PC'si yapıp 2 bilgisayarlı yayın yapabilir miyim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı