i5 6402P İşlemci, GTX 750 Ti Ekran Kartlı Sistemde FPS Düşmesi

Muhammed534

Kilopat
Daha fazla  
Öncelikle herkese selam, uzun zamandır yaşadığım FPS Drop konusunda danışmaya geldim.

PC Özellikleri ;
Ekran Kartı :
Asus GTX 750 Ti STRIX OC GDDR5 2GB 128 Bit
İşlemci: İntel Core i5 6402P 2.8GHz 6MB 14Nm
Anakart: Msi H110M PRO-VD İntel H110 DDR4
RAM: GSKILL 8GB 2133 Mhz CL15 1.2V
PSU: EVGA 430 W1, 80+ WHITE 430W
HDD: TOSHIBA MQ01ABD032 320GB 5400 RPM
ISO : Windows 7 Ultimate 64 Bit

Sistemim bu şekilde HDD çok eski ondan kaynaklı olabilir diye düşünüyorum. Kasayı experden aldığım için o vardı ve değiştireceğim tek eski parça o sizce neyden kaynaklı olabilir. Isı değerleri çok normal seyrediyor neden anlamıyorum. Genellikle CS:GO ve PUBG oynarken çok oluyor oyundan soğuyorum.

Şimdiden teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Öncelikle Windows 10'a geçin. Dediğiniz gibi muhtemelen disk kaynaklı bir sorun. 5400 RPM disklerle oyun oynamak zaten başlı başına problem olabilirken sizin diskiniz bir de eski. İmkan varsa SSD alın ve Windows 10'a geçin.

Öncelikle Windows 10'a geçin. Dediğiniz gibi muhtemelen disk kaynaklı bir sorun. 5400 RPM disklerle oyun oynamak zaten başlı başına problem olabilirken sizin diskiniz bir de eski. İmkan varsa SSD alın ve Windows 10'a geçin.

Tamamdır hocam önerdiğiniz gibi SSD sipariş verdim. Alacağım ondan sonra sorun kesin çözüldüğünde buraya tekrar geri dönüt atarım. İyi forumlar :)

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı