i5 6600 için stok soğutucu yeterli olur mu ?

Ali Çelik

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar yeni sistemimin donanımlarını perşembe akşamı sipariş geçtim. Bir iki güne toplamış olurum. Satın aldığım işlemci i5 6600. Acaba kutu içeriğinde gelen soğutucu ve termal macun yeterli olur mu ? Donanımlar biraz uzun ömürlü olsun istiyorum. Farzedelim yetersiz gelecek uygun fiyatlı termal macun ve soğutucu öneriniz var mı ?

Stok soğutucu yetecektir. Daha serin ve sessiz çalışmasını istiyorsanız bütçe belirtip bir soğutucu önerebiliriz. İşlemci en uzun ömürlü bilgisayar bileşenidir ömre takılmayın 9 senelik işlemcim OC' lu kullanmama rağmen hala sağlam halde.

Adı üstünde stok soğutucu. Ona yetecek soğutmayı sağlar fazlasını istiyorsanız veya sessiz çalışmasını istiyorsanız soğutucu alabilirsiniz ama ben olsam almazdım çünkü OC yapmayacaksınız belli K serisi değil. Soğutucuya vereceğiniz para ile ses yalıtımlı kasa almanız daha iyi olacaktır ekran kartınızın fan devrini % 100 alıp overclock yapma şansınız olur ve sizi rahatsız edecek ses olmaz. Soğutucu alacağım diyorsan kendin bakman daha iyi olur çünkü sessiz mi güçlü mü olacağını sen belirlersin o yüzden gözüne güzel, uygun gelen soğutucuyu kendi sitesinden özelliklerine bak fanın cfm değeri ne kadar, kaç devirde dönüyor, ne kadar sessiz bunlara bakarak kendine uygun bir soğutucu alabilirsin.

Sistemin montajını tamamladım. Fakat işlemcinin soğutusunu kablosu düzgün dursun diye tekrar tekrar çıkarıp taktım. Acemilik işte termal macun yalan oldu. Şu an çalıştırmadım sistemi yarın Vatan Bilgisayar'dan termal macun alıp aynı zamanda soğutucu bakıcam uygun fiyatlı anakartıda soğutacak bir soğutucu olsun istiyorum. Umarım kafama göre bir şey bulurum.
Zalman Zm stg1 yeterli olur mu ?

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı