i5-6600 İşlemcinin 100% Kullanım Sorunu

fukara

Hectopat
Daha fazla  
İşlemcim i5-6600, her oyunda 100% çalışıyor. BIOS ayarlarını sıfırladıktan sonra oldu, H110M Gaming 2 anakartım var. Bu anakartın BIOS ayarları nasıl olmalı?

Son düzenleyen: Moderatör:
İyi mi bir şey :ROFL: İşlemcinin %100 kullanılması demek tam performans alındığı anlamına gelmez. Aksine işlemcinin ekran kartına yetmediğini gösterir.

@fukara Youtube'dan ve forumlardan sizin anakartınız ve işlemcinizi kullanan kişilerin ayarlarına bakabilirsiniz farkları görmek için.

Yalnız soyle soyleyeyım. İslemcim i5 6600 ekran kartim GTX 960 Gaming 4GB'lık 16 GB RAM var. Zalman Z3 Plus kasa eskiden her oyunda islemcim 100 100 calismazdi. BIOS sıfırladim ondan oldu islemcim yüzde 100 calısmaya baslayinca oyunalakdaki FPS deger,m 5 ile 10 FPS artti.

Son düzenleyen: Moderatör:
İyi mi bir şey :ROFL: İşlemcinin %100 kullanılması demek tam performans alındığı anlamına gelmez. Aksine işlemcinin ekran kartına yetmediğini gösterir.

@fukara Youtube'dan ve forumlardan sizin anakartınız ve işlemcinizi kullanan kişilerin ayarlarına bakabilirsiniz farkları görmek için.
Buna tam olarak emin olamazsınız. %100 kullanım durumunda iki senaryo vardır, ya sistemin tam performansından yararlanılıyordur ya da darboğaz vardır. 1. senaryo iyidir.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı