i5 750 ve GTX 1050 Ti darboğazı overclock ile azaltılabilir mi?

Yani bence darboğaz sorunu çözülür ama overclock yerine daha üst model işlemci seçmelisin değiştirebilirsin
Dostum işlemciyi değiştirmem için komple anakart değişmesi lazım yukarıda belirttim o kadar bütçem yok bunu yapamam malesef
BCLK değerini yavaş yavaş arttır, açılışta çökme yapana kadar dene.
Elimde şuan stock fan var ısınma artışı ne kadar olur çok fazla olursa soğutmaya yetmeyebilir voltaj vermeden şuan sadece 3.6 ya kadar gelebiliyorum

Dostum işlemciyi değiştirmem için komple anakart değişmesi lazım yukarıda belirttim o kadar bütçem yok bunu yapamam malesef

Elimde şuan stock fan var ısınma artışı ne kadar olur çok fazla olursa soğutmaya yetmeyebilir voltaj vermeden şuan sadece 3.6 ya kadar gelebiliyorum
Voltajı da aynı şekilde 0.05 mv arttırarak dene. Eski core işlemciler fabrikadan metal delidli çıkıyordu çok daha dayanıklı onlar. NB kuzey köprüsüne ver voltajı.

Voltajı da aynı şekilde 0.05 mv arttırarak dene. Eski core işlemciler fabrikadan metal delidli çıkıyordu çok daha dayanıklı onlar. NB kuzey köprüsüne ver voltajı.
NB kuzey köprüsüne nasıl vereceğim öyle bi ayar göremedim
OC yapılabiliyor ancak anakartım(Pegatron H55) desteklemiyor ondan dolayı yapamıyorum. Da'nin vs OC videoları var bakabilirsiniz.
Yapmamış halinle darboğaz ne kadar oluyor ?

O anakartta yokmuş, Vcore Core Voltage arttırabilirsin.
v core voltage 1.2375 te sanırım fakat bu halde bile 200x20 şeklinde ayarlayınca boşta 40 derecelerde dolaşırken prime 95 e soktuğumda 85 leri görüyor o yüzden daha fazla arttırmak riskli olabilir diye düşşünüyorum onun dışında gta 5 te falan 60-70 lerde dolaşıyor

Yeni konular

Geri
Yukarı