I5 7500 İndirime Girer mi?

hsyncb15

Kilopat
Ben 850 liraya i5 7500 aldım. Sipariş daha hazırlanıyor yani iptal şansım var. Bu daha ne kadara düşer yeni indirim dalgasiyla veya bunun altına duşmez mi? I5 7600k da 900 lirayı görür mü?

Bahsettiğin fiyata galiba Hepsiburada alışveriş sitesinde almışsın. Bende 859 TL gibi bir fiyata aldım. KDV indirimi yapıldı. Bu indirim sürekli olan birşey değil. Ryzen işlemciler için niyetin varsa beklemeni öneririm. Tam bilmiyorum ama önümüzdeki aylarda piyasaya çıkacak. İntel işlemcilerin fiyatı da ancak şuan aldığın indirimli fiyattan biraz daha alt seviyelere düşecektir. Daha fazla bir düşüş beklemiyorum.

Kısacası Ryzen işlemciler piyasaya çıktığında İntel i5 7500 şuanki aldığın fiyattan en fazla 50 lira daha aşağı bir fiyat olacaktır. Çünkü bahsettiğimiz işlemci güncel ve performanslı bir işlemci. Ryzen ürünlerini piyasaya sürdüğünde İntel devasa indirimler yapmayacaktır. Bu fiyata aldıysanız bence iptal etmeyin.

11 Nisan'da piyasaya çıkacak Ryzen 5 serisi işlemciler çarpan kilidi kapalı olan i5'lerin hepsinden daha yüksek bir performans verecektir. 750 TL'lik Ryzen 5 1400 bile stok soğutucusuyla dahi OC edildiğinde(Örneğin 3,6 Ghz'e) i5 7600 performansını yakalayacaktır.

Bahsettiğin fiyata galiba Hepsiburada alışveriş sitesinde almışsın. Bende 859 TL gibi bir fiyata aldım. KDV indirimi yapıldı. Bu indirim sürekli olan birşey değil. Ryzen işlemciler için niyetin varsa beklemeni öneririm. Tam bilmiyorum ama önümüzdeki aylarda piyasaya çıkacak. İntel işlemcilerin fiyatı da ancak şuan aldığın indirimli fiyattan biraz daha alt seviyelere düşecektir. Daha fazla bir düşüş beklemiyorum.

Kısacası Ryzen işlemciler piyasaya çıktığında İntel i5 7500 şuanki aldığın fiyattan en fazla 50 lira daha aşağı bir fiyat olacaktır. Çünkü bahsettiğimiz işlemci güncel ve performanslı bir işlemci. Ryzen ürünlerini piyasaya sürdüğünde İntel devasa indirimler yapmayacaktır. Bu fiyata aldıysanız bence iptal etmeyin.
50 lira koymaz ama 7600k nin 900 olması içime oturur. Şuan kendime neden indirimli fiyatteyken almadım diye kızıyorum ama 3000 limit koydum SSD alamadan 3300 oldu. Yani ucu bucağı olmuyor bu yükseltmelerin:) daha yazın 8 gb daha ram ve SSD alacam :)

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı