i5 7500 ve RX 470 sisteme yükseltme

12. Sınıfa geçtiğim için geçen yaz burada topladığım kasanın bileşenlerini kutularına tekrar koydum.
Sistemim şu şekildedir ;
  • MSI GamingX AMD RX470 4GB
  • Intel Core i5-7500
  • MSI B250M Bazooka Anakart
  • Kingston HyperX Fury 2133mhZ 8GB + 4GB
  • Zalman R1 Kasa
  • Aerocool KCAS 600W Bronze 80+ PSU
Elimde 2800 TL gibi bir meblağ var. Ben seneye çok güzel bir sistem toplamayı düşünüyorum. Harddisk ve SSD’ye sahibim. Bu bilgisayarı nasıl upgradeleyebilirim. Ekran kartını ve kasayı (çok sevmiyorum Zalman R1’i) gözden çıkardım. Bunları 2.el olarak satmayı düşünüyorum. Seneye bir 1070Ti falan almaya kalksam hala iyi bir kart olur mu ? PSU Üst seviye kart için yeterli mi ? Ekran kartı - işlemci darboğazı ? gibi konularda yardımcı olursanız sevinirim.
1070Ti seneye bile iyi bir Ekran Kartı olur, kasa olarak Power Boost Unique Serisi G1030RGB USB 3.0 Tempered Glass Pencereli RGB Fanlı Gaming Kasa | ITOPYA alın ve 600W yeterli olucaktır

1070Ti seneye bile iyi bir Ekran Kartı olur, kasa olarak Power Boost Unique Serisi G1030RGB USB 3.0 Tempered Glass Pencereli RGB Fanlı Gaming Kasa | ITOPYA alın ve 600W yeterli olucaktır

Kasa olarak NZXT S340 güzel bir kasa gibi duruyor. Onu almayı düşünüyorum. Ekran kartı da darboğaz yapmaz ise sıkıntı yok. Darboğaz konusunu biraz daha araştıracağım. Tabi bir de monitör önerisi lazım Viewsonic VX-2257 75Hz var. O ekran kartına iyi olur mu bu monitör bilmiyorum.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı