i5 8265U sistem için tarayıcı önerisi

risnaa

Femtopat
Daha fazla  
Laptopum kötü. 4 GB RAM'i var. MX 130 ekran kartı. Intel i5 8265U işlemcisi var. Oyun da Valorant oynuyorum 5 FPS'de. Hangi tarayıcıyı önerirsiniz?

Aynı işlemci benim hp laptopta da var benim gpu mx250, ram 8 di, geçen sene 16 ya yükselttim valorant ve günlük web browser, yazılım geliştirme için gayet seri ve rahat durumda. 8 den 16 ya tarayıcı ve windowsun boştaki yüksek ram tüketiminden dolayı geçtim tavsiye ederim ideal bir işlemci ama 4 gb ram ile windowsta pek verim beklememek lazım zaten 5-6 sekmeden sonra tarayıcılar tek başına 2 gbdan fazla ram tüketir.

Laptopum kötü. 4 GB RAM'i var. MX 130 ekran kartı. Intel i5 8265U işlemcisi var. Oyun da Valorant oynuyorum 5 FPS'de. Hangi tarayıcıyı önerirsiniz?
2X8 gb ram yükseltmesi yap.
Tarayıcı olarak Vivaldi öneririm.
Bu arada işlemci termal macunlarını yenilemeyi de unutma.

Aynı işlemci benim HP laptopta da var benim GPU MX250, RAM 8'di, geçen sene 16 ya yükselttim Valorant ve günlük web browser, yazılım geliştirme için gayet seri ve rahat durumda. 8'den 16 ya tarayıcı ve Windows'un boştaki yüksek RAM tüketiminden dolayı geçtim tavsiye ederim ideal bir işlemci ama 4 GB RAM ile Windows'ta pek verim beklememek lazım zaten 5-6 sekmeden sonra tarayıcılar tek başına 2 GB'dan fazla RAM tüketir.

Evet doğru 4 GB'lık bir tane daha RAM takacağım ay sonu. O zamana kadar idare edebilecek tarayıcı lazım.

2x8 GB RAM yükseltmesi yap.
Tarayıcı olarak Vivaldi öneririm.
Bu arada işlemci termal macunlarını yenilemeyi de unutma.

Maalesef 8 GB biraz pahalı geldi şimdilik 2x4 yapmak zorundayım.

Evet doğru 4 GB'lık bir tane daha RAM takacağım ay sonu. O zamana kadar idare edebilecek tarayıcı lazım.
Vivaldi derim kesinlikle.
Bu arada Linux tabanlı işletim sistemine geçip RAM kullanımını daha da rahatlatabilirsin.
12GB'lık MX150 i5 8250U işlemcili laptopumda geçtiğimde beri laptop nefes almaya başladı.

Vivaldi derim kesinlikle.
Bu arada Linux tabanlı işletim sistemine geçip RAM kullanımını daha da rahatlatabilirsin.
12 GB'lık MX150 i5 8250U işlemcili laptopumda geçtiğimde beri laptop nefes almaya başladı.

Yeni işletim sistemine geçme taraftarı pek değilim hocam kendimi bildim bileli Windows kullanırım ama gerçekten fazla etki ediyorsa deneyeceğim. Ve dediğim gibi benimki 4 GB seninki 12 bunu da göz önünde bulundurmak gerekir.

Yeni konular

Geri
Yukarı