i5 9400F işlemcinin fanı çalışmıyor

Hexist

Decapat
Yer
Ankara
Birkaç aydır bilgisayarı açarken uyarı verip BIOS'a atıyordu hiç dikkat etmemiştim ne uyarısı verdiğine. Her seferinde direkt BIOS'tan çıkıyordum ve hata kayboluyordu. Geçenlerde bu hatayı dikkatli bir şekilde inceledim ve işlemcinin çok ısındığı için bilgisayarı açamadığını anladım. Kasa fanları fazla olduğu için direkt işlemcinin fanına baktığımda işlemcinin fanının çalışmadığını gördüm. Şu an ne yapacağımı bilmiyorum. Bilgisi olan yazabilir mi? İşlemcim Intel i5 9400F.

İşlemci fanı anakarta düzgün takılmamış olabilir fanın kablosunu kontrol edin🤔

Hocam ben teknik işlerden anlamıyorum sizce bir bilgisayarcıya götüreyim mi?
Bu o kadar teknik bilgi gerektiren bir şey değil ki sadece kontrol edeceksiniz ki bende o süper zeka değilim bu konularda😃

Bu o kadar teknik bilgi gerektiren bir şey değil ki sadece kontrol edeceksiniz ki bende o süper zeka değilim bu konularda😃

Hocam fanın arasına toz kaçmış temizledim fan çalışıyor şu an ama aynı sorun devam ediyor.

Hocam bir de BIOS'a girmeden CPU sıcaklığına nereden bakabilirim?

Hocam fanın arasına toz kaçmış temizledim fan çalışıyor şu an ama aynı sorun devam ediyor.

Hocam bir de BIOS'a girmeden CPU sıcaklığına nereden bakabilirim?
Fanı temizledikten sonra termal macunu değiştirdiniz mi?🤔 ve işlemci sıcaklığına HWMonitor programından bakabilirsiniz.

Geri
Yukarı