Çözüldü i5 9400F sistem yere düştükten sonra açılmıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

RayTracing

Hectopat
Yer
Silikon Vadisi
Daha fazla  
RAM
3200 MHz DDR4 2x8
SSD veya HDD modeli
Samsung 970 Evo
Ekran kartı
Msi Ventus RTX 2060 12GB
Anakart
Z590
İşlemci
i5 9400F
Merhaba arkadaşlar, yaklaşık 2 dk önce kasa yaklaşık 50 Cm'den yere düştü ve ekran bir anda gitti kapatıp tekrar açtım fanlar dönmeye başladı ama ekrana görüntü gelmedi sonra ekran kartından şüphelendim çıkarıp taktım PSU kablolarını kontrol ettim falan sonra ekrana ASUS yazısı geldi yani BIOS ekranı geldi ama sonrasında Windows ekranı gelmedi. Ben SSD'den şüpheleniyorum ama sorun tam olarak nerede olabilir? Diğer bileşenlerde görünür bir hasar yok.

Son düzenleyen: Moderatör:
RAM'leri kontrol ettiniz mi? Çıkartıp geri takın.
Hocam RAM den kaynaklı olsa ekrana hiç görüntü gelmez diye düşünüyorum

@qweqweee sağ olun hocam sorun RAM kaynaklı sanırım RAM'lerden birini söktüm slotu değiştim sistem açıldı maalesef RAM'lerden biri çöp oldu ama daha büyük masraflardan kurtardık.

Son düzenleme:
Hocam RAM den kaynaklı olsa ekrana hiç görüntü gelmez diye düşünüyorum

@qweqweee sağ olun hocam sorun RAM kaynaklı sanırım RAM'lerden birini söktüm slotu değiştim sistem açıldı maalesef RAM'lerden biri çöp oldu ama daha büyük masraflardan kurtardık.

Rica ederim hocam. Büyük ihtimal bozuk olanı görmeyip açıldı o sefer. Birde slotları da kontrol edin. İnşallah sadece RAM bozulmuştur. Slotun bozulması çok daha sıkıntılı tek tek takıp kontrol edin. Birde RAM'leri birde temizleyip deneyin.

Rica ederim hocam. Büyük ihtimal bozuk olanı görmeyip açıldı o sefer. Bir de slotları da kontrol edin. İnşallah sadece RAM bozulmuştur. Slotun bozulması çok daha sıkıntılı tek tek takıp kontrol edin. Bir de RAM'leri bir de temizleyip deneyin.

Hocam dediğinizi denedim çalışan RAM'i tek tek bütün slotlara taktım hepsinde sorunsuz çalıştı bu durumda slotlarda hasar yok RAM alarak devam edeceğiz.

Geri
Yukarı