i5 9400F tek başına yeter mi?

Atakan D.

Kilopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Kasamdaki Asus RX 580 8GB ekran kartını satacağım. Oyun oynamıyorum fakat Blender kullanıyorum render almak için. 1-2 aylık sadece işlemci ile devam edilebilir mi? Anakarttan (onboard) değil de işlemciden görüntü alabiliyoruz sanırım değil mi? CPU soğutucu olarak da bunu kullanıyorum. Genelde 55-60 dereceyi geçmiyor.

O işlemcinin dahili grafik birimi yok. i5 9400 ile karıştırıyorsunuz sanırım, F ibareli modellerde GPU yok. Yani görüntü alamazsınız.

Anladım sağolun. E peki Blender'da nasıl CPU ile render alınıyor onu anlayamadım. :D

Anladım sağolun. E peki Blender'da nasıl CPU ile render alınıyor onu anlayamadım. :D
Görüntüyü GPU işliyor, hesapları CPU yapıyor. Birbiriyle koordineli çalışıyorlar. Zaten entegre grafik olsaydı da Blender ağır gelirdi. Modelleme tarzı işler yapıyorsanız kartı satmayın derim.

Görüntüyü GPU işliyor, hesapları CPU yapıyor. Birbiriyle koordineli çalışıyorlar. Zaten entegre grafik olsaydı da Blender ağır gelirdi. Modelleme tarzı işler yapıyorsanız kartı satmayın derim.
Hocam Blender AMD kartları desteklemiyor bir tane RTX kart lazım 2060-3050 gibi.. AMD'nin Radeon Pro yazılımı var Blender için ama hiç güzel çalışmıyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı