i7 10750H İşlemciye Undervolt Yapmak

Mert Buluç

Kilopat
Daha fazla  
@erengore Yardımını bekliyorum. Galiba bu 10. nesil işlemcilerle voltaj kilidi muhabbeti mi ne oluyormuş emin değilim. Kullandığım bilgisayar Gamegaraj 7T-144.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
10875H'da hiçbir değişiklik yapmadı undervolt. 10750H'da dene bakalım.
Videolardan hayır gelmez inanın. Çok değişir. BİOS sürümü etkilediğini bile gördüm.
@erengore Yardımını bekliyorum. Galiba bu 10. nesil işlemcilerle voltaj kilidi muhabbeti mi ne oluyormuş emin değilim. Kullandığım bilgisayar Gamegaraj 7T-144.
Buyurun şu rehberi uygulayın:

Videoda BIOS üzerinden nasıl programsız undervolt yapılacağını gösteriyor, neyden hayır gelmeyeceğini anlamadım. Yaptığınız undervoltu XTU üzerinden teyit edebilirsiniz. Karışık değil basit bir undervolt.

Biraz işim çıktı akşam deneyip sonuçları söyleyeceğim ayrıca BIOS menümde herhangi bir voltaj seçeneğim yok.
@erengore CMD satırına "H2OUVE-W-CONSOLEx64.exe -gv vars.txt" kodunu yazınca "Fail to get Variable Information." hatasını alıyorum. Vars dosyası oluşmuyor. Güvenlik duvarını kapayıp denedim yine olmadı.

Son düzenleme:
Biraz işim çıktı akşam deneyip sonuçları söyleyeceğim ayrıca BIOS menümde herhangi bir voltaj seçeneğim yok.
@erengore CMD satırına "H2OUVE-W-CONSOLEx64.exe -gv vars.txt" kodunu yazınca "Fail to get Variable Information." hatasını alıyorum. Vars dosyası oluşmuyor. Güvenlik duvarını kapayıp denedim yine olmadı.
Bazı Anti-Virüs'ler saçma bir şekilde dosyaları silebiliyor. Belki onunla alakalı olabilir. Rehber sahibini etiketleyeyim. Ama açıkçası çoğu insan problem yaşamadan yaptı.

@KRALCAN

Yeni konular

Geri
Yukarı