i7 11700K için soğutma önerisi

3718Ahmet

Centipat
Makaleler
1
RAM
XPG D41 CL18 DDR4 16gb 3600mhz
Ekran kartı
MSİ GTX1660 SUPER XS VENTUS
Anakart
MSİ MAG Z490 TOMAHAWK
İşlemci
i7 11700K
İşlemcim i7 11700K ve malum yaz aylarındayız. İşlemciyi stok fanla kullanıyorum kyronaut var evde macunu yenileyeli çok olmadı. İşlemci masaüstünde 50 55 arası görüyor ama mesela Apex'de NFS Heat de 5-15'lik bir kullanım izlerken aralıksız 98 100 derecelerde yana yana oynuyorum hiçbir şekilde olmuyor düşüremedim ısıyı. bir de fan almayı uzun zamandır düşünüyorum ama şart oldu artık. Sistemi yılbaşı gibi aldıydık geldiğinde genel olarak normaldi GTA 5'te 75-80'lerdeydi çok sorunu yoktu ancak sonralarda artmaya başladı. Bu sıcaklık sorunu neredeyse 3 aydan fazladır var fan alalım dediydim bu zamana kadar idare etmeye çalıştım. Şimdi de macun sürdüm kasanın hava akışını ayarladım undervolt yaptım yine düşmüyor fan almak gerek kesin çözüm bu da umarım yeterli olur. Önerilerinizi bekliyorum. Benim düşüncelerim T6 Ultra, AK400 falan işte bunu bir süredir araştırdım size de danışayım dedim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Babama göre gerektiği kadar yani fazlası daha iyi diye çok da para harcamak istemiyor ama illaki fiyat performans bir tane fan almamız lazım. Max 1500 2000'lerde olsun. Sana zahmet mesela 500 800 civarında bir iki tane modeldir, 1300 civarında bir iki fan falan öyle önerebilirsen babama ona göre göstermem lazım. Ona da fikrini sormam lazım çünkü.

Geri
Yukarı