Çözüldü i7 11800H sistemde "DRIVER_IRQL_NOT_LESS_OR_EQUAL" hatası

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
İşletim sistemi
Windows 11

Duffy Skywalker

Picopat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
32GB (2x16GB) DDR4 1.2V 3200MHz SODIMM S1TB M.2 SSD PCIe 4.0 x4 NVIDIA RTX 3060 Max-Performance 6GB GDDR6 192-Bit 11th Gen Intel(R) Core(TM) i7-11800H @ 2.30GHz
RAM
32GB (2x16GB) DDR4 1.2V 3200MHz SODIMM
SSD veya HDD modeli
1TB M.2 SSD PCIe 4.0 x4
Ekran kartı
NVIDIA RTX 3060 Max-Performance 6GB GDDR6 192-Bit
İşlemci
11th Gen Intel(R) Core(TM) i7-11800H @ 2.30GHz
Bir hafta önce CS2 oynarken mavi ekran hatası aldım. Ardından sürücüler güncel mi diye baktım ve güncel görünüyordu, ben de önemsemedim. Sonraki gün Valorant oynarken tekrar hata alınca Driver Booster'dan baktım ve güncel olmadıklarını gösterince kullandım. 1-2 gün sıkıntı olmadı ama sonrasında tekrar mavi ekran hatası almaya başladım. 1-2 saat oyun oynadıktan sonra aynı hata kodu ile mavi ekran veriyor. Ardından açılıyor. Linkte minidump dosyası var. Yardımcı olursanız sevinirim. Teşekkürler.

Dosya Ekleri

• remix-662355c0-0181-4493-a8bd-23d258f55f4f.png
    remix-662355c0-0181-4493-a8bd-23d258f55f4f.png
    1,5 MB · Görüntüleme: 20
Çözüm
Yedekte sorun varsa bunları deneyip tekrar kontrol et, sorun yoksa yedek olarak alabilirsin.

Hocam haftaya İstanbul'a gideceğim. Servise teslim etmeye karar verdim. Böyle uğraş uğraş sürekli bir şey çıkıyor. Pişman oldum aldığıma. Her şey için sağ olasın. Servis sonrası bilgilendirme yazarım.

Hocam haftaya İstanbul'a gideceğim. Servise teslim etmeye karar verdim. Böyle uğraş uğraş sürekli bir şey çıkıyor. Pişman oldum aldığıma. Her şey için sağ olasın. Servis sonrası bilgilendirme yazarım.

@181951 hocam hallettim. Servise gerek kalmadı. Control Center'ı kaldırdığım için mouse ve touchpad işlevsiz kalmış geri yükleyince fark ettim. Mavi ekran verme sebebi de Microsoft Store'dan Control Center'a gelen güncellemelerden kaynaklıymış. Yeni gelen güncelleştirmeler hataya sebep oluyormuş. Microsoft Store'dan otomatik güncelleştirmeyi kapattım ve Monster'dan Control Center'ı tekrar indirdim. İki gündür uzun süre oyun oynadım. Bir sıkıntı olmadı.
Bir hafta önce CS2 oynarken mavi ekran hatası aldım. Ardından sürücüler güncel mi diye baktım ve güncel görünüyordu, ben de önemsemedim. Sonraki gün Valorant oynarken tekrar hata alınca Driver Booster'dan baktım ve güncel olmadıklarını gösterince kullandım. 1-2 gün sıkıntı olmadı ama sonrasında tekrar mavi ekran hatası almaya başladım. 1-2 saat oyun oynadıktan sonra aynı hata kodu ile mavi ekran veriyor. Ardından açılıyor. Linkte minidump dosyası var. Yardımcı olursanız sevinirim. Teşekkürler.

Driver Booster çok rezalet bir program asla kullanmayın kullandırtmayın. Bilgisayarda kalıntı bırakıyor size önerim bir güzel format atmanız. O programdan kurtulmanın yolu bu.

@Duffy Skywalker öncelikle Driver Booster tarzı uygulamaları silin.

Sonra Windows Update üzerinden güncelleştirmeleri denetleyin. Varsa yapın yoksa sorun yok demektir.

Kullandıktan hemen sonra kaldırmıştım zaten. Güncelleştirmeleri denetledim ama bir sıkıntı görünmüyor.

Denetim Masası'na girip Monster ile ilgili olan tüm programları kaldır. Bluetooth sürücülerini güncelle.

Bu sisteme ek olarak bir klavye bağlı mı?

Tüm sürücüler güncel görünüyor. Ek klavye de kullanmıyorum. Soğutucu ve Bluetooth kulaklık kullanıyorum. Kulaklıktan kaynaklı olabilir mi?

Kullandıktan hemen sonra kaldırmıştım zaten. Güncelleştirmeleri denetledim ama bir sıkıntı görünmüyor.

Tüm sürücüler güncel görünüyor. Ek klavye de kullanmıyorum. Soğutucu ve Bluetooth kulaklık kullanıyorum. Kulaklıktan kaynaklı olabilir mi?

Hayır, dediğimi yap ve tüm Monster araçlarını kaldır, sonra tekrar oyuna girip kontrol et. BT sürücülerin hata veriyor, güncel olmama ihtimalleri yüksek.

@181951 hocam seninle birebir iletişime geçmemin bir yolu var mı?

Özelden yardımlaşmak yasak ne yazık ki dostum. Denedin mi dediği mi?

Sorun da orada zaten aslında. Bugün kaç saattir oyun oynuyorum. Bu yardımı da oyun oynarken yazdım. Bugün mavi ekran hatası yemedim mesela. Tüm Monster araçlarını nasıl kaldıracağımı da bilmiyorum açıkçası. Bazı sürümeleri kaldırıp tekrar yükledim o kadar.

Sorun da orada zaten aslında. Bugün kaç saattir oyun oynuyorum. Bu yardımı da oyun oynarken yazdım. Bugün mavi ekran hatası yemedim mesela. Tüm Monster araçlarını nasıl kaldıracağımı da bilmiyorum açıkçası. Bazı sürümeleri kaldırıp tekrar yükledim o kadar.
Kaldır, denetim masasına gir ve monster uygulamalarını kaldır. Zor bir şey değil.

Yeni konular

Geri
Yukarı