i7 12700F için kule tipi soğutucu yeterli midir?

IRedI

Centipat
Daha fazla  
Selamlar. Yeni PC için işlemci olarak 12700F aldım, soğutucu olarak kule tipi soğutucu almayi düşünüyorum da acaba yeterli olur mu? Yoksa illa sıvı soğutucu almam mi gerekiyor? Biraz maliyetli gibime geldi sıvı soğutucular.

Selamlar. Yeni PC için işlemci olarak 12700F aldım, soğutucu olarak kule tipi soğutucu almayi düşünüyorum da acaba yeterli olur mu? Yoksa illa sıvı soğutucu almam mi gerekiyor? Biraz maliyetli gibime geldi sıvı soğutucular.
Sıvı soğutma alırsanız daha iyi olur sistem sessiz çalışır kule tipiyle biraz daha sesli çalışır sıcaklık farkı olur ama bence bütçeniz yoksa kule tipi alın çok da gerekli değil.

Sıvı soğutucular daha iyi soğutma performansı ve daha düşük ses seviyesi sunarken, iyi bir kule tipi soğutucu da i7-12700F için yeterli olabilir. İhtiyaçlarınıza ve bütçenize uygun bir model seçin. İyi bir hava soğutucu seçerek hem maliyetten tasarruf edebilir hem de ihtiyaçlarınızı karşılayabilirsiniz. Ama dediğim gibi sıvı soğutucunun performansı daha etkili olabilir. Ayrıca bazı kule tipi soğutucular kasaya büyük gelebiliyor bunu da göz önünde bulundurun.

Oyun için kurulmuş bir sistem ise Phantom Spirit yeterli. Dakika 08:00'den itibaren bakarsanız No Limits açıkken bile 13900K'yı (oyun oynandığı bir senaryoda) soğutmaya yetmiş. Siz 12700F'e takacaksınız.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bahsi geçen ürün:

Geri
Yukarı