i7-12700F sistem boşta 45 derece

Weedy

Femtopat
Daha fazla  
PC geçen sene aldığımda 30-35 arası veriyordu boşta. 70 derecenin üstüne çıkmazdı hiç. Şu an boşta 45 derece civarı. Herhangi bir oyun açtığımda 80'e kadar çıkıyor.
İşlemci: Intel i7 12700F.
Termal macununu bugün değiştirdim fanları tertemiz. Bu sıcaklık neden kaynaklı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Termal macunu çok sürmüş olabilirsin. Ekstra olarak kullandığın macun da önemli.

Termal macunu çok sürmüş olabilirsin. Ekstra olarak kullandığın macun da önemli.
coolermasterin bi macununu aldım gayet normal sürdüm
1714316888602.png

Kankam aldığım macunda bir sıkıntı var o zaman F serisi bir işlemcinin bu ısılara çıkması imkansız bende 11700 kf var maksimum gördüğü oyunlada 63-64 stres teste bile 70 bence macun sıkıntılı aldığın macunun linkini atar mısın?

Kankam aldığım macunda bir sıkıntı var o zaman F serisi bir işlemcinin bu ısılara çıkması imkansız bende 11700 kf var maksimum gördüğü oyunlada 63-64 stres teste bile 70 bence macun sıkıntılı aldığın macunun linkini atar mısın?
Macundan kaynaklı değil macunu bugün değiştirdim. Bu sıcaklık 1 haftadır var. Garantiye götürsem birşey değişirmi ?

Fanı düzgün oturttuğundan emin misin?
Evet kontrol ettim garantiye götüreceğim sizce birşey değişirmi ?
Herhangi bir oyuna girdiğim anda sıcaklık 88 derece oluyor daha fazlasını göstermiyor, ekran takılmaya başlıyor valorantta 400 fps verirken 40 lara kadar düşüyor işlemci zarar görücek diye korkuyorum.

Evet kontrol ettim garantiye götüreceğim sizce birşey değişirmi ?
Herhangi bir oyuna girdiğim anda sıcaklık 88 derece oluyor daha fazlasını göstermiyor, ekran takılmaya başlıyor valorantta 400 fps verirken 40 lara kadar düşüyor işlemci zarar görücek diye korkuyorum.
Soğutma bloğlundan tutup döndürmeye çalıştığında dönüyor mu? Ben de bir keresinde tam oturtamamıştım. Bence önceden sorun yoksa şimdi sorun varsa bu fanın oturmamasından kaynaklıdır.

Soğutma bloğlundan tutup döndürmeye çalıştığında dönüyor mu? Ben de bir keresinde tam oturtamamıştım. Bence önceden sorun yoksa şimdi sorun varsa bu fanın oturmamasından kaynaklıdır.
Bilgisayarı hiç açmamıştım. Bu sıcaklık olayından sonra açtım. Ben açmadan önce başladı bu durum.

Bilgisayarı ilk aldığınızda sorun yoksa şu an da olmaması gerek. Bence fanı iyice kontrol edin. Tamamen eminseniz garantiye gönderin.

Yeni konular

Geri
Yukarı