i7 17700K Sistem açılış ve kullanımda ses çıkarıyor

harun37

Kilopat
Daha fazla  
Site konu başlığını otomatik kendi 17700K yapmış benle alakası yok :D

Sistem Özelliklerim:
-MSI MAG Z590 Torpedo 5333MHz(OC) M.2 1200p ATX
-MSI GeForce RTX 3070 Gaming X Trio 8 GB GDDR6 256 Bit
-MSI MAG CoreLiquid 240R RGB 240mm Intel-AMD Uyumlu Sıvı Soğutucu
-Intel Core i7 11700K 3.60 GHz 8 Çekirdek 16MB 1200p 14nm işlemci
- G.Skill 32 GB(2x16) Ripjaws V 3600MHz CL18 DDR4 RAM
-MSI MPG Sekira 100R Tempered Glass RGB
-Corsair 750W CX750F RGB CX Series 80+ Bronze Tam Modüler Güç Kaynağı

Sistemi ilk açtığımda sanki fana bir şey takılıyormuş gibi gelen ses var ama fanlara veya herhangi bir şeye takılan hiçbir şey yok. Sesin izini takip ettiğimde sıvı soğutmadan geliyor gibi ama fanlarından değil ya radyatöründen ya da radyatör üstünde kart gibi bir şey var ondan. Ama bir türlü nereden geldiğini çözemedim. Haziran ayında Sinerji bilgisayardan topladım PC'yi arıza talep başvurusunda bulundum. Bu durum için sıvı soğutmadan şüphelendiğimi söyledim ve videoları gönderdim. Bana sıvı soğutmanın öyle ses yapabileceğini söylediler. Bunda herhangi sorun olmaz dediler ama ilk aldığımda böyle ses yoktu ve PC sürekli bu sesi çıkarıyor. Her açmamda ve arada kullanırken bu ses yarım saat 1 saat sürüyor. Odam sessiz ve sadece bu sesi duyuyorum. Home ofis çalışan biriyim ve bu ses çok sinir bozucu yardımcı olabilecek var mıdır acaba? Bu ses yüzüne bilgisayarı açasım gelmiyor çok sinirimi bozuyor.
Sesleri YouTube yükleyip linkleri paylaşıyorum.
Bu ses bilgisayar normal çalışırken durup dururken çıkıyor ve öyle sürüyor.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bu ses ise bilgisayarı her açmamda çıkıyor ve 10 15 saniye sürüyor bazen 1 Dk'yı buluyor.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

Konuya Ek Video

Son düzenleme:
Site konu başlığını otomatik kendi 17700K yapmış benle alakası yok :D

Sistem Özelliklerim:
-MSI MAG Z590 Torpedo 5333MHz(OC) M.2 1200p ATX
-MSI GeForce RTX 3070 Gaming X Trio 8 GB GDDR6 256 Bit
-MSI MAG CoreLiquid 240R RGB 240mm Intel-AMD Uyumlu Sıvı Soğutucu
-Intel Core i7 11700K 3.60 GHz 8 Çekirdek 16MB 1200p 14nm işlemci
- G.Skill 32 GB(2x16) Ripjaws V 3600MHz CL18 DDR4 RAM
-MSI MPG Sekira 100R Tempered Glass RGB
-Corsair 750W CX750F RGB CX Series 80+ Bronze Tam Modüler Güç Kaynağı

Sistemi ilk açtığımda sanki fana bir şey takılıyormuş gibi gelen ses var ama fanlara veya herhangi bir şeye takılan hiçbir şey yok. Sesin izini takip ettiğimde sıvı soğutmadan geliyor gibi ama fanlarından değil ya radyatöründen ya da radyatör üstünde kart gibi bir şey var ondan. Ama bir türlü nereden geldiğini çözemedim. Haziran ayında Sinerji bilgisayardan topladım PC'yi arıza talep başvurusunda bulundum. Bu durum için sıvı soğutmadan şüphelendiğimi söyledim ve videoları gönderdim. Bana sıvı soğutmanın öyle ses yapabileceğini söylediler. Bunda herhangi sorun olmaz dediler ama ilk aldığımda böyle ses yoktu ve PC sürekli bu sesi çıkarıyor. Her açmamda ve arada kullanırken bu ses yarım saat 1 saat sürüyor. Odam sessiz ve sadece bu sesi duyuyorum. Home ofis çalışan biriyim ve bu ses çok sinir bozucu yardımcı olabilecek var mıdır acaba? Bu ses yüzüne bilgisayarı açasım gelmiyor çok sinirimi bozuyor.
Sesleri YouTube yükleyip linkleri paylaşıyorum.
Bu ses bilgisayar normal çalışırken durup dururken çıkıyor ve öyle sürüyor.

Bu ses ise bilgisayarı her açmamda çıkıyor ve 10 15 saniye sürüyor bazen 1 Dk'yı buluyor.

Konuya Ek Video

Sesin işlemciden geldiğine eminmisiniz? Bana soracak olursanız ses sıvı soğutmadan geliyor.
Sesin işlemciden geldiğine eminmisiniz? Bana soracak olursanız ses sıvı soğutmadan geliyor.
Pompadan kaynaklı gibi geldi.

Bende bence sıvı soğutmadan geliyor diye yazdım konu başlığını alakasız olarak site kendi değiştirmiş nedense

Ses çoğunlukla radyatör tarafından geliyor

En mantıklısı çünkü da alalı çok zaman olmamasına karşı böyle bir şey yasaman hoş değil. Büyük ihtimal le de Sıvı soğutmadan garanti kapsamında da değiştirirler diye umuyorum.
İnşallah sorunu çözsünlerde çok sinir bozucu çünkü
En mantıklısı çünkü da alalı çok zaman olmamasına karşı böyle bir şey yasaman hoş değil. Büyük ihtimal le de Sıvı soğutmadan garanti kapsamında da değiştirirler diye umuyorum.
Sorunu msi forumda buldum radyatör pompasından kaynaklıymış benle aynı sorunu yaşayan videolar atmışlar tek çözümün soğutma sisteminin değişmesi diyolar sinerji ek mail gönderdim linklerle birlikte umarım değiştirirler değiştirmezlerse msi ile iletişime geçicem

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı