i7 3770 İşlemciye Anakart Önerisi

atako1907

Hectopat
Merhaba beyler elimde i7 3770 işlemci var. Ekran kartı ve anakarta upgrade yapmam gerekiyor. Ekran kartı olarak aklımda 1050 Tİ var ancak anakart olayı büyük sıkıntı. İlk sorum FCLGA 1155 soket ile 1155 arasında bir fark var mı? Bu işlemciye tüm 1155 soketler uyar mı? Uyarsa şu anakartı almayı düşünüyorum:

Asboard H61 1155 Vga Lan Audıo Anakart Fiyatı - Taksit Seçenekleri

Son düzenleyen: Moderatör:
İlk sorum FCLGA 1155 soket ile 1155 arasında bir fark var mı?
Bir fark olmadığını, FCLGA yerine de kısaca LGA ibaresinin kullanıldığını biliyorum. Ayrıca oradaki "FC" ibaresi Flipped-Chip' in kısaltılmış halidir.
Bu işlemciye tüm 1155 soketler uyar mı?
Uyacaktır. Ancak bunu garantilemek için anakartın kendi sitesine gidip işlemci uyumluluk listesine bakmanızda fayda var.
Bu anakart markasını ilk defa duyuyorum. İyi mi kötü mü bilemem, ancak bilmediğiniz markalara pek yanaşmamanızı tavsiye ederim.

Sizin anakartınız nedir? LGA 1155 soket mi? Belki ekstra olarak anakart güncellemesine gerek duymazsınız.

Sizin anakartınız nedir? LGA 1155 soket mi? Belki ekstra olarak anakart güncellemesine gerek duymazsınız.

Evet 1155 ama çok eski bir anakart ve çok kaliteli bir kart değil ayrıca bu aralar bir donma sıkıntısı var ya anakartta ya da hdd de sıkıntı olduğunu düşünüyorum. Bu anakartı ben de ilk defa duyuyorum ama başka alternatif yok bütün stoklar tükenmiş. Bir tek N11'de ASUS H61 M var onun da fiyatı 500 TL

Benim de 2010' da almış olduğum ilk nesil i5-750 işlemcili bir sistemim vardı. Yaklaşık 7 sene sonra RAM+SSD+GTX 1050 takviyesi yaptım ve sorunsuz kullanmaya devam ettim.

Yani buradan anlayacağınız anakartın eski olması sorun çıkaracağı anlamına gelmez.

Kasayı açın ve anakartın modelini öğrenin. Anakartın modeli resimdeki işaretli yere benzer bir şekilde anakartın üzerinde yazacaktır.
anakart-marka-modelini-öğrenme.jpg

Benim de 2010' da almış olduğum ilk nesil i5-750 işlemcili bir sistemim vardı. Yaklaşık 7 sene sonra RAM+SSD+GTX 1050 takviyesi yaptım ve sorunsuz kullanmaya devam ettim.

Yani buradan anlayacağınız anakartın eski olması sorun çıkaracağı anlamına gelmez.

Kasayı açın ve anakartın modelini öğrenin. Anakartın modeli resimdeki işaretli yere benzer bir şekilde anakartın üzerinde yazacaktır.
Eki Görüntüle 293112
ECS H61H2 mv

Anakartınız uyumlu.

Sizin yerinizde olsaydım işlemciyi denerdim. Baktınız anakart sorun çıkartıyor o zaman son çare olarak değiştirmeyi düşünebilirsiniz. Ya da o sisteme daha fazla yatırım yapmayıp emekli edebilirsiniz. Eski bir sistem sonuçta. Çok fazla yatırım yapılmamalı.

Anakartınız uyumlu.

Sizin yerinizde olsaydım işlemciyi denerdim. Baktınız anakart sorun çıkartıyor o zaman son çare olarak değiştirmeyi düşünebilirsiniz. Ya da o sisteme daha fazla yatırım yapmayıp emekli edebilirsiniz. Eski bir sistem sonuçta. Çok fazla yatırım yapılmamalı.
Teşekkür ederim. 550-600 W PSU ve 1050 Tİ alacağım büyük ihtimal

1050 Ti için verimli 400 W bir PSU bile yeterli. İsterseniz bunun için ayrı bir konu açabilirsiniz. Diğer arkadaşların da fikirlerini almış olursunuz. Üstelik konu da sapmamış olur.

Not: Açtığınız yeni konuda bütçenizi ve sisteminizin bileşenlerini belirtmeyi unutmayın.

Yeni konular

Geri
Yukarı