i7-3770 RX 580 Discord açıkken oyunlar kasıyor

İşletim sistemi
Windows 10

Kiviiigg

Centipat
Daha fazla  
RAM
2x4 GB 1333 MHz
SSD veya HDD modeli
Apacher Panter 240 GB SSD 500 GB HDD
Ekran kartı
RX 580 4GB
Anakart
H610M-K
İşlemci
i7-3770
Arkadaşlar, bu sorun yaklaşık 3 hafta - 1 ay öncesine kadar yoktu ve bir anda olmaya başladı. Discord açıkken oyun açtığım zaman (Valorant, Rainbow Six: Siege, LoL vs. (yani tüm oyunlarda) aşırı bir şekilde FPS düşmesi ve kasma sorunu yaratıyor. R6 oyununda neredeyse 25-30 FPS düşürüyor ve oynatmıyor. Donanım ivmesini kapamayı da açmayı da denedim işe yaramadı. Format attım düzelmedi. Sildim yükledim düzelmedi. Bir bilgisi olan var mı? Oyunun içindeki sesli sohbetleri kullanmak çok uğraştırıcı ve rahatsız edici oluyor. Şimdiden teşekkürler.

Bu sistemi uzun zamandır kullanıyorum neden şimdi olmaya başladı RAM'ler eskimeye başlamış olabilir mi?

Uygulamların yeni versiyonları cıktıkca daha fazla RAM kullanıyorlar haliyle, normal bir durum hocam. Sistem eski nesil, anakart+islemci degistirmen senin icin daha faydalı olur.

Arkadaşlar, bu sorun yaklaşık 3 hafta - 1 ay öncesine kadar yoktu ve bir anda olmaya başladı. Discord açıkken oyun açtığım zaman (Valorant, Rainbow Six: Siege, LoL vs. (yani tüm oyunlarda) aşırı bir şekilde FPS düşmesi ve kasma sorunu yaratıyor. R6 oyununda neredeyse 25-30 FPS düşürüyor ve oynatmıyor. Donanım ivmesini kapamayı da açmayı da denedim işe yaramadı. Format attım düzelmedi. Sildim yükledim düzelmedi. Bir bilgisi olan var mı? Oyunun içindeki sesli sohbetleri kullanmak çok uğraştırıcı ve rahatsız edici oluyor. Şimdiden teşekkürler.
Olay RAM değil. Discord kaynaklı.

Aynı sorun bende de var. Valorant oynarken sıfıra kadar bile FPS drop yiyebiliyorum. Discord yokken sorun yok, 200-250 arası geziyor sürekli.

İlle de RAM diyecekseniz eğer, H61 anakartlar 32 GB RAM destekliyor diye biliyorum. En kötü 2 tane 8 GB RAM alır devam edersin. 16 GB olması tabi ki daha iyi olur ama asıl sorun Discord.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı