i7-3770K işlemci oyunda 100 derece oluyor

• Konuyu başlatan EboIa
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 26
  • Görüntüleme 190
Bence kritik bir O.C ayarınız yoksa boşta 65 çok fazla..

4770K'lı bir test kasam var ve stok İntel soğutucusuyla boşta 38-40 derece alıyorum tüm ayarlarım stok.

Bence kritik bir O.C ayarınız yoksa boşta 65 çok fazla..
önceden ekran kartımda düzgün bir oc vardı bi de işlemciyi hizlandiran bir sürü ayar yapmıştım.
not olarak geçeyim pc açılınca RPM 1400 oluyor

önceden ekran kartımda düzgün bir oc vardı bi de işlemciyi hizlandiran bir sürü ayar yapmıştım.
format attığım için işlemciyi hizlandiran ayarlar artık yok.
ısının düşmesi gerekirken artması çok garip.

format attığım için işlemciyi hizlandiran ayarlar artık yok.
ısının düşmesi gerekirken artması çok garip.
Zaten format atıp BIOS'u sıfırladıysan o ayarların kalmaması gerek.

Zaten format atıp BIOS'u sıfırladıysan o ayarların kalmaması gerek.
sanırım önemli bir şey diyecem.
görev yöneticisinde cpu hız 4,12ghz
benim işlemcim 3.50ghz

Bence siz termal macunu tekrar bir kontrol edin tam baskı yapıyor mu herşey normal mi, birde belki sürdüğünüz macun çok çok vasat bir macun amfi macunu gibi bişey olabilir mi? Olsa bile 100 dereceye yükselicek kadar artış olmaz bence.

sanırım önemli bir şey diyecem.
görev yöneticisinde cpu hız 4,12ghz
benim işlemcim 3.50ghz
Özel bir ayarınız yoksa BIOS'a girip sanırım F10'da falandır ordan ayarlarınızı fabrika ayarlarına geri getirin. Bence O.C var sistemde.

Bence siz termal macunu tekrar bir kontrol edin tam baskı yapıyor mu herşey normal mi, birde belki sürdüğünüz macun çok çok vasat bir macun amfi macunu gibi bişey olabilir mi? Olsa bile 100 dereceye yükselicek kadar artış olmaz bence.

Özel bir ayarınız yoksa BIOS'a girip sanırım F10'da falandır ordan ayarlarınızı fabrika ayarlarına geri getirin. Bence O.C var sistemde.
termal macun dandik. HT-GY260
bir daha sıfırlıyayım hemen biosu

termal macun dandik. HT-GY260
bir daha sıfırlıyayım hemen biosu
Dandikse o bildiğimiz amfi macunlarındansa o da sebep olabilir bir nebze. Birde sürekli oyunu açmayın test için isterseniz bir cpu stress tester indirin direkt ordan bakın, bence en etkili cpu'yu zorlayan basit yazılım furmark'ın ki.

Dandikse o bildiğimiz amfi macunlarındansa o da sebep olabilir bir nebze. Birde sürekli oyunu açmayın test için isterseniz bir cpu stress tester indirin direkt ordan bakın, bence en etkili cpu'yu zorlayan basit yazılım furmark'ın ki.
load optimized defaults var bu sıfırlama sanırım.

furmark gpu tester değil mi cpu nasıl test edecem şuan açık program.
cpu burner var bir tek onu da anlayamadim

Yeni konular

Geri
Yukarı