İ7 4770K ve GTX 760 tabanlı sistem

• Amd fx x8 8320
  • M5a97 r2.0
  • Sapphire R9 290 tri-x
  • Seagate 1TB Barracuda HDD
  • 8GB (2x4GB) cl9 1866Mhz Ripjaws RAM
  • z3 plus kasa
  • vs serisi 650w güç kaynağı
Bunları alırsanız aynı fiyata denk geliyor telefonda olduğum için SS atamadım kusura bakmayın.

CL'nin görevi; bellek kontrolcünün, bellek modülüne belirli bir kolondaki adrese erişerek buradaki veriyi alıp getirmesini emretmesin den sonra belleğin söz konusu veriyi alıp pinlere iletmesine kadar geçen süreyi belirler. Bu süre ne kadar kısa ise bilgisayarınızdaki işlem de o kadar hızlı ve kısa sürede gerçekleşir. Bu bağlamda CL değeri ne kadar düşük olursa, Ram o kadar hızlıdır.

Alıntı: RAM alırken dikkat edilmesi gerekenler (Sayfa 4) - Makaleler
- CHIP Online

Az önce topladığım sistemdeki işlemci sonradan fazla göründü gibi :D . Biraz kısarak R9 290 eklemek mümkün. Biraz aşmış olabilirim bütçe yetmezse soğutucuyu çıkartınız.

Ekran Alıntısı.PNG

Anakartı Neden yükseltmesi gerekecekmiş açıklarmısınız lütfen.
Z87 çok yeni bir kart değil ve işlemci düştüğü zaman Z97'ye yetecek bütçe kalıyor. Çok fazla yüksek bir ekran kartı da oyun için gereksiz olacağından anakarta yatırmak daha mantıklı bana göre.

Z87 çok yeni bir kart değil ve işlemci düştüğü zaman Z97'ye yetecek bütçe kalıyor. Çok fazla yüksek bir ekran kartı da oyun için gereksiz olacağından anakarta yatırmak daha mantıklı bana göre.
Oyun odaklı olacağı için yüksek bir ekran kartı gerekiyor.Bence toplayacak arkadaş sadece şuan piyasada olan oyunlara bakarak bir sistem toplamamalı ileriye dönük bir sistem daha mantıklı.Benim ekran kartı önerim r9 290.

Peki arkadaşlar böyle olursa nasıl olur ?
EKRAN KARTI olarakta
MSI R9 280X Gaming 3G GDDR5 3GB 384Bit AMD
kullansam nasıl olur oyun için ideal bir sistem olur mu ? Bir de kasa olarak Z9 PLUS çok hoşuma gitti sizce nasıl bir kasadır iyi midir ?

Dosya Ekleri

• sistem 3.PNG
    sistem 3.PNG
    25,8 KB · Görüntüleme: 293
Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı