Başlangıç için elektrogitar ve amfi tavsiyesi

Gitar olarak kendim deneme fırsatım olmadı henüz ama kozmos hakkında çok övgü geliyor çevremden. Tabii ki inanılmaz bir gitar beklenmemeli bu fiyat bandında ama bir göz atabilirsiniz. Model olarak şu an bakma imkanım yok bakabildiğim zaman tekrar yazacağım. Amfi olarak da Blackstar amfiler fena değil fiystlarına göre. Arkadaş orange önermiş, o da olabilir deneme fırsatım olmadı kombo modellerini. Blackstar'ı ilk başlangıç yıllarımda kullandığım için önerebilirim. Veya bütçenize yeterse boss katana serisi de çok iyidir gözünüz kapalı alın ama pahalı sanırım onlar.

Teşekkürler hocam model olarak link atabilirseniz çok güzel olur.

@kmlsat @Lengthow kusura bakmayın rahatsız ediyorum ama bilmediğimden soruyorum gitar ve amfi dışında başka bir ekipman almam lazım olacak mı?

Son düzenleme:
Teşekkürler hocam model olarak link atabilirseniz çok güzel olur.

@kmlsat @Lengthow kusura bakmayın rahatsız ediyorum ama bilmediğimden soruyorum gitar ve amfi dışında başka bir ekipman almam lazım olacak mı?

Kablo, pena, teller şart almak zorundasınız zaten çok da pahalı olmaz. İsteğe bağlı olarak omuz askısı, duvara asmaya yarayan askılardan, standlardan, gitar için olan cilalardan alabilirsiniz.

Hocam öncelikle bütçeyi arttırabilirmişsiniz sanırım. Kaça kadar arttırabilirsiniz onu öğrenirsem daha iyi olur ama yine de bütçenize göre bir şeyler baktım gitar olarak. Çok fazla seçenek yok tabii, pahalıdan ucuza sıralayayım. Sona koyduğum gri Kozmos gitar benim de alıp modifiye etmeyi düşündüğüm bir gitar bu arada. Başlangıç için gayet iyi görünüyor. Özellikle çelik perdeli olduğu için perde aşınması gibi sorunlar yaşamazsınız. Kilitli akort burgusu olduğu için de akort tutmama sorunu da olmaz. Bu gitarın en fazla isteyeceği modifiye elektronik değişimi. Ki o da başlangıç için gayet yeterli görünüyor. Bütçenizi yükseltebilirseniz onu tercih etmenizi öneririm. İlk baştaki Kozmos'u pek bilemiyorum, onu almak yerine amfi bütçenizden biraz kısıp Ibanez'i tercih etmenizi öneririm gri Kozmos'a kadar yükselemiyorsanız. Tel olarak Elixir öneririm. Biraz pahalıdır ama normal bir telin ömrünün 3-4 katı ömüre sahip. Senelerdir birçok tel markası deneyip Elixir'de takılı kalmış biri olarak bunu net bir şekilde söyleyebilirim. Pena tercihinize kalmış biraz, kalınlığı ve büyüklüğünü kendinize göre seçebilirsiniz. Elektro gitarda en az 1mm kullanmanızı öneririm şahsen ama tabii yine de deneyin öyle görün. Pena mevzusu biraz kişisel herkesin tercihi farklı. Kabloda da Kirlin tarzı uygun fiyatlı markalar tercih edebilirsiniz.

KOZMOS KST-57RS
IBANEZ GSA60
Kozmos KST-S1CL

Hocam öncelikle bütçeyi arttırabilirmişsiniz sanırım. Kaça kadar arttırabilirsiniz onu öğrenirsem daha iyi olur ama yine de bütçenize göre bir şeyler baktım gitar olarak. Çok fazla seçenek yok tabii, pahalıdan ucuza sıralayayım. Sona koyduğum gri Kozmos gitar benim de alıp modifiye etmeyi düşündüğüm bir gitar bu arada. Başlangıç için gayet iyi görünüyor. Özellikle çelik perdeli olduğu için perde aşınması gibi sorunlar yaşamazsınız. Kilitli akort burgusu olduğu için de akort tutmama sorunu da olmaz. Bu gitarın en fazla isteyeceği modifiye elektronik değişimi. Ki o da başlangıç için gayet yeterli görünüyor. Bütçenizi yükseltebilirseniz onu tercih etmenizi öneririm. İlk baştaki Kozmos'u pek bilemiyorum, onu almak yerine amfi bütçenizden biraz kısıp Ibanez'i tercih etmenizi öneririm gri Kozmos'a kadar yükselemiyorsanız. Tel olarak Elixir öneririm. Biraz pahalıdır ama normal bir telin ömrünün 3-4 katı ömüre sahip. Senelerdir birçok tel markası deneyip Elixir'de takılı kalmış biri olarak bunu net bir şekilde söyleyebilirim. Pena tercihinize kalmış biraz, kalınlığı ve büyüklüğünü kendinize göre seçebilirsiniz. Elektro gitarda en az 1mm kullanmanızı öneririm şahsen ama tabii yine de deneyin öyle görün. Pena mevzusu biraz kişisel herkesin tercihi farklı. Kabloda da Kirlin tarzı uygun fiyatlı markalar tercih edebilirsiniz.

KOZMOS KST-57RS
IBANEZ GSA60
Kozmos KST-S1CL
Bu arada bütçeyi aşmışım bile çoktan şimdi fark ettim. Tabii ki bu attıklarımın hepsi çalınabilir gitarlar. Uzun ömürlü olması için biraz yükseltmek daha iyi olur. Çok ucuz bir gitar sizi gitardan soğutabilir. Keyif için para harcayıp keyfinizden olmayın gitarın orası burasıyla uğraşmaktan. Ama bu kadar yükselemiyorsanız biraz daha göz atarım.

Son düzenleme:
Hocam öncelikle bütçeyi arttırabilirmişsiniz sanırım. Kaça kadar arttırabilirsiniz onu öğrenirsem daha iyi olur ama yine de bütçenize göre bir şeyler baktım gitar olarak. Çok fazla seçenek yok tabii, pahalıdan ucuza sıralayayım. Sona koyduğum gri kozmos gitar benim de alıp modifiye etmeyi düşündüğüm bir gitar bu arada. Başlangıç için gayet iyi görünüyor. Özellikle çelik perdeli olduğu için perde aşınması gibi sorunlar yaşamazsınız. Kilitli akort burgusu olduğu için de akort tutmama sorunu da olmaz. Bu gitarın en fazla isteyeceği modifiye elektronik değişimi. Ki o da başlangıç için gayet yeterli görünüyor. Bütçenizi yükseltebilirseniz onu tercih etmenizi öneririm. İlk baştaki Kozmos'u pek bilemiyorum, onu almak yerine amfi bütçenizden biraz kısıp Ibanez'i tercih etmenizi öneririm gri Kozmos'a kadar yükselemiyorsanız. Tel olarak Elixir öneririm. Biraz pahalıdır ama normal bir telin ömrünün 3-4 katı ömüre sahip. Senelerdir birçok tel markası deneyip Elixir'de takılı kalmış biri olarak bunu net bir şekilde söyleyebilirim. Pena tercihinize kalmış biraz, kalınlığı ve büyüklüğünü kendinize göre seçebilirsiniz. Elektro gitarda en az 1mm kullanmanızı öneririm şahsen ama tabii yine de deneyin öyle görün. Pena mevzusu biraz kişisel herkesin tercihi farklı. Kabloda da kirlin tarzı uygun fiyatlı markalar tercih edebilirsiniz.

KOZMOS KST-57RS
IBANEZ GSA60
Kozmos KST-S1CL

Bu arada bütçeyi aşmışım bile çoktan şimdi fark ettim. Tabii ki bu attıklarımın hepsi çalınabilir gitarlar. Uzun ömürlü olması için biraz yükseltmek daha iyi olur. Çok ucuz bir gitar sizi gitardan soğutabilir. Keyif için para harcayıp keyfinizden olmayın gitarın orası burasıyla uğraşmaktan. Ama bu kadar yükselemiyorsanız biraz daha göz atarım.

Hocam baştaki kozmosa bütçe yeter de diğerleri bir tık pahalı geldi. Kozmos önerir misiniz?

@Single_factor

Son düzenleme:
Bu 21 ya da 22 perde olayı var farkeder mi ?
Neden olmasın. Ne de olsa acemisiniz iyi bir gitarla olan farkını anlayamazsınız. Alın çalmaya başlayın bu başlangıçta karar verme olayının aslında olması gerekenden çok daha fazla düşünüldüğünü siz de fark edeceksiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı