i7 4790 için Noctua NH-U9S Soğutucu

t821926

Hectopat
Daha fazla  
Asus K31 AD masaüstü bilgisayar kullanıyorum. Bilgisayardaki Intel Core i3-4160 işlemciyi Core i7 4790 3,60 GHz işlemci ile değiştirdim. Standart bir işlemci soğutucu var bilgisayarımda.
Şimdi de işlemci soğutucu fanını değiştirmek istiyorum. NOCTUA NH-U9S işlemci soğutucu almak istiyorum. Bu soğucutucu işlemcime ve bilgisayar kasama uyumlu mudur?
Kasa içine montajı yapılırken bir uyumsuzluk yaşar mıyım? Montajını her bilgisayarcı yapabilir mi? Sanırım anakartın çıkması gerekiyor. Montajı kolay (anakartın çıkarılmasına gerek olmayan) soğutucu önerebilir misiniz?

Son düzenleyen: Moderatör:
Yani o soğutucu sanırım 9 cm fanlı bir soğutucu, bana göre işini görür. Ama, benim bildiğime göre ATX anakartlarda işlemci soğutucusu takarken anakartı sökmene gerek kalmıyor. Eğer anakartın ATX değilse, anakrtı sökmek zorunda kalabilirsin.

Anakarttan ziyade kasa ile ilgili bir durum bu. Kasanızın anakartın arkasına denk gelen kapağını çıkartın. Anakartın arkasında bir açıklık varsa anakartınızı sökmenize gerek kalmaz. Soğutucunun montaj aparatlarını bu açıklıktan anakartınıza takabilirsiniz.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı