i7 4790K ve GTX 780 tabanlı sistem toplama

Zaten ben fazladan 700 TL ver demedim arkadaşa. İşlemci ve ramden kısarak 780Ti ye zorlayabilirsiniz dedim. İ5 4690k ve 8 Gb ram yetecektir oyun için. Zaten 6500 TL bütçesi olan bir kişinin 700 TL'yi dert etmez diye düşünüyorum. Ve tabiki PowerColor R9 290X PCS+ öneririm. Tabi arkadaşın marka takıntısı varsa orasını bilemem. Oyun için harika bir kart. Ama ben olsam o bütçeye Nvidia alırım. Hatta 800 serisini beklerim.

@ali ahmet1 3-5 FPS için 700 TL değer mi ? Üstelik PowerColor R9 290X PCS+ önerir misiniz ?

Teşekkürler.Crysis 3 ultra ayarlarda ortalama kaç FPS verir ?
Biliyorsunuz Crysis 3 optimizasyon açısından iyi değil. Benim tahminim 40-45 Fps. Fakat Eşyönsüz Süzme'yi 1X'e alısanız fps artacaktır.

@ali ahmet1 bence bu zamana göre İ5 almak mantıklı olmaz.
Bütçe tabii ki sıkıntı değil ama testlerde hep Tİ modeli 3 - 4 FPS önde.
Sence değer mi buna?
Ayrıca 780 mi önerirsin yoksa R9 290X mi?

Biliyorsunuz Crysis 3 optimizasyon açısından iyi değil. Benim tahminim 40-45 Fps. Fakat Eşyönsüz Süzme'yi 1X'e alısanız fps artacaktır.
Tekrar teşekkür ederim. Peki siz olsanız 780 mi alırsınız yoksa PowerColor R9 290X mi?

Son düzenleyen: Moderatör:
Performans açısından bence de ama Nvidia yazılımları var. Birkaç kişi de R9 290X'te yırtılma sorunu var felan dedi.

Son düzenleyen: Moderatör:
Tabikide R9 290X öneririm 780 e karşı. Ama i5 almak neden mantıksız olsunki oyun için hayliyle yeter ama eğer oyun dışında farklı işlemler yapılacak ise o zaman i7 tercih edebilir.

Render konusunda Nvidia kartlar tercih ediliyor diye biliyorum. Bu arada Msi anakartlarda bios sorunluymuş. Ya Asus anakart tercih edin ya da çift bioslu Gaming 7.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı