i7 4790K vs İ7 6700K

AliAkcora

Hectopat
Daha fazla  
Herkese merhabalar.
Dostlarım 4790K işlemcili gayet memnun olduğum bir sistemim var. Sizce Skylake 6700K kullanmak adına elimdeki PC'yi satıp yeni bir sistem toplamalı mı ? Yoksa efsane işlemcim 4790K ile yola devam mı etmeli ?

7/24 extrem bir PC kullanıcısı değil iseniz aradaki minik performans farkını bir kaç benchmark programı hariç anlamayacaksınız bile.
Sizinki biraz macera olur.
Gelecek nesil işlemciler için ayırın bütçenizi.

@CraZyNoMaD

Biraz araştırma yaptım ve bahsettiğiniz Cannonlake işlemciler ile Nvidia Pascal mimarıli kartlar aynı zamanda çıkacak gibi. O zaman yeni bir sistem düşünülebilir.

6700K ile 4790K arasında %10'luk bir fark var bence gereksiz masraf olacak bu iş vazgeçtim.

@CraZyNoMaD

Biraz araştırma yaptım ve bahsettiğiniz Cannonlake işlemciler ile Nvidia Pascal mimarıli kartlar aynı zamanda çıkacak gibi. O zaman yeni bir sistem düşünülebilir.

6700K ile 4790K arasında %10'luk bir fark var bence gereksiz masraf olacak bu iş vazgeçtim.

Cannonlake işlemciler Nvidia Volta ekran kartlarıyla eş zamanlı çıkar. Q4 yani 2017 sonları 2018 başları arası tarihlerde çıkarlar diye tahmin ediyorum.

Cannonlake işlemciler Nvidia Volta ekran kartlarıyla eş zamanlı çıkar. Q4 yani 2017 sonları 2018 başları arası tarihlerde çıkarlar diye tahmin ediyorum.

Mevcut sistemim o zamana kadar sırıtmaz diye düşünüyorum. 2016'da bir ekran kartı takviyesi yaparım.
Sistemi toplarken GTX 770 almıştım arızalı çıkınca servise gitti yapılmadan geri geldi. Bu defa iade için vs uğraşırken ekran kartı için ayrılan para eridi. Gül gibi sistemde R9 285 kullanıyorum :(

Monitör 1080P... Zamanı gelince ekran kartı ile beraber satıp 4K için iyi bahane olur :)) İyi fikir verdin dostum sağol :)

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı