i7 4790k'lı Sisteme Sıvı Soğutucu Şart mı?

GuGuCan

Hectopat
Daha fazla  
[Almayı düşündüğüm sistem şekildeki gibidir.
Uzun süreden beri araştırıyorum büyük çoğunluk i7 4790k işlemcisinin aşırı sıcak çalıştığını söylüyor.Sizce sıvı soğutucu şart mı? Sistem birbiriyle uyumlu mu?
Ek olarak monitöre bütçe kalmadı, düşük bütçeli monitör önerirseniz ekran kartından verim alabileceğim teşekkür ederim şimdiden.
Edit:Oyun amaçlı toplanmış sistemdir. İlerleyen yıllarda o.c. yapılacak.

toplama.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Sıvı soğutma almanıza gerek yok. Intel i7 4790K Haswell-E serisinden olduğu için Haswell serisinden olan eşdeğeri diyebileceğimiz 4770K kadar ısınmaz. Hız aşırtma yapacaksanız durum değişir fakat hız aşırtma yapmayacaksanız stok soğutucuyla bile kullananlar var ama stok soğutucuyla kullanmanızı önermem. İyi bir hava soğutma sistemi alırsanız da biraz hız aşırtma için yeterli olur.

Sıvı soğutma almanıza gerek yok. Intel i7 4790K Haswell-E serisinden olduğu için Haswell serisinden olan eşdeğeri diyebileceğimiz 4770K kadar ısınmaz. Hız aşırtma yapacaksanız durum değişir fakat hız aşırtma yapmayacaksanız stok soğutucuyla bile kullananlar var ama stok soğutucuyla kullanmanızı önermem. İyi bir hava soğutma sistemi alırsanız da biraz hız aşırtma için yeterli olur.
alırsam herkes bundan alıyor hava soğutucu olarak
Cooler Master Hyper 212 Evo Lga775/1155/1156/1366/2011 & Am2/Am2+Am3/Am3+/Fm1 İşlemçi Soğutucu - Vatan Bilgisayar
ama sıvı soğutucuyla arasında 80-100 lira gibi fark var sence değer mi bu farka sıvı soğutucu?
Birde sıvı soğutucunun bakımı zor olur diyorlar gerçeklik payı var mı?

Aynı işlemciyi kulanıyorum overclocklu olarak kendim corsair h110 kullanıyorum ama kasanız küçük olduğu için önerdiğim cooler Master hyper 212 ama oc yapıcam diyorsanız cooler Master v8 öneririm o işlemciye

Custom sıvı soğutma ise bakım gerekir. Ama senin alacağın sıvı soğutmanın bakım ihtiyacı yok. Gerçekten içini rahatlatacaksa serin çalışması alabilirsin.
Teşşekkür ederim hocam sıvı soğutucu kararımı verdim eyvallah.

Aynı işlemciyi kulanıyorum overclocklu olarak kendim corsair h110 kullanıyorum ama kasanız küçük olduğu için önerdiğim cooler Master hyper 212 ama oc yapıcam diyorsanız cooler Master v8 öneririm o işlemciye
Kasa önerebilir misin?

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı