i7 6700HQ ve GTX 950M ısınma sorunu

senolg

Hectopat
Yer
Mazowieckie, Warszawa, Polska
Daha fazla  
Merhabalar, iki hafta kadar önce laptop'ımda CPU ve GPU overheating sorunuyla karşılaştım. Normalde herhangi bir sıkıntı olmadan oynadığım oyunlarda bir süre sonra frame rate'in düşmesiyle araştırmaya başladım ve normalden fazla ısındığını keşfettim. Soruna çözüm getirebilmek amacıyla yardımınıza ihtiyacım var.

Cihazımın Özellikleri:
  • i7 6700HQ
  • GTX950M, 2GB
  • 8GB RAM
  • 1TB HDD
  • 240GB KINGSTON SSD
  • Windows 10 Education 64-bit

Son düzenleyen: Moderatör:
Ortam sıcaklığı da etkiler. Laptopun fan çıkışlarının önünde nesne olamaması lazım. Kapalı olursa oyun oynarken hava sirkülasyonu sağlıksız oluyor. Yerden de yükseltmekte fayda var. Kendim de kullandığım şu soğutucuyu öneririm 20TL indirimde şuan. En ağır oyunlarda 75'i geçirtmiyor.

CPU ve GPU voltajlarını düşürerek 10-15 dereceye kadar düşüş yakalayabilirsin. Bunun dışında fan temizliği ve termal macun yenilemesi haricinde başka bir çözüm yok maalesef. Laptop soğutucusu da alabilirsin ancak 3-5 derece düşüşten öteye gitmez.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı