i7 6700k sisteme anakart tavsiyesi

krkyelken

Hectopat
Hali hazırda kullanmış olduğum sistemimi yenileme kararı aldım. Z97 platformu ile çıktığım yolu skylake ile farklı bir mecraa ya taşıdım :) Ara ara indirimleri fırsat kolladım ve birçok parçayı satın aldım sahip olduklarım ;

*CPU: i7 6700k
*RAM : Kingston hyperx fury 16gb 2666mhz (8x2 kit)
*SSD : samsung 850 evo 250 gb
*HDD : WD 2 tb green.
*PSU : Corsair vs650 +80
KASA: Deepcool Kendomen (red)
CPU fan: Silverstone tundra td02-e
GPU: GTX 560ti ( pascala kadar idare etmelik, eski kartım )

Ve mobo : ?
Burada karar veremiyorum.. acaba MSİ z170a gaming M5 yada M7 mi alsam yoksa ROG serisi HERO mu alsam?
Ya da bu kartlara göre çok iddialı olmayan MSİ z170a Gaming Pro'yu mu alsam ??

Maksimum 900
Sistem amacı : Oyun
Overclock olacak mı ? Evet.

Cevaplarınızda sezgisel tahminlerinizden çok kullanıcı deneyiminizi paylaşırsanız çok sevinirim. Yardımcı olan arkadaşlarıma teşekkür ederim..

Son düzenleyen: Moderatör:
@Space Eagle vs @ncdtkrts arkadaşlar yorumunuz için sağolun. bugün incelemelerin çoğunu izledim detaylandırdım. Türkiye piyasasının dışındaki neredeyse her yerde Asus Hero tavsiye ediliyor. sanırım Asus türkiye yetkililerinin sayesinde oluşmuş bir yargı bu. diğer türlü bütün yorumların genelinde Asus un Msi yada diğer markalara göre daha kaliteli malzeme kullandığı yönde cümleler var. ama tavsiye ettiğiniz kartı alacak gibiyim. diğer arkadaşlarda fikirlerini paylaşırsa sevinirim.

@Space Eagle vs @ncdtkrts arkadaşlar yorumunuz için sağolun. bugün incelemelerin çoğunu izledim detaylandırdım. Türkiye piyasasının dışındaki neredeyse her yerde Asus Hero tavsiye ediliyor. sanırım Asus türkiye yetkililerinin sayesinde oluşmuş bir yargı bu. diğer türlü bütün yorumların genelinde Asus un Msi yada diğer markalara göre daha kaliteli malzeme kullandığı yönde cümleler var. ama tavsiye ettiğiniz kartı alacak gibiyim. diğer arkadaşlarda fikirlerini paylaşırsa sevinirim.

Bence aynı segment kartların hemen hepsinde aynı malzemeler kullanılıyor.
Artı eksiler özellikler vs. farklı oluyor.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı