i7 7700 ve GTX 1070 Sistem Açılmıyor

seliinn

Centipat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Meslek
Grafiker
Merhaba öncelikle. Çok aradım ama bu konu üzerinde herhangi bir bilgiye tam anlamıyla ulaşamadım. Bilgisayarım hakkında bilgi vermeden önce sorundan bahsetmek istiyorum. Akşamında hiçbir problem yoktu. Her şey mükemmeldi. Ne yavaşlama ne bir belirti hiçbir şey yoktu. Sabah uyandım ve bilgisayarın tuşuna bastım, LED'ler yandı, bilgisayar "ben buradayım" dedi ama kapandı. Yani güç geliyor ama birkaç saniye içinde kapanıyor. Fan da o an çalışıyor. Power supply sorunu olabileceğini düşünüyorum ama sizlerin de fikrini almak istedim. En azından belki daha önce yaşamışlar varsa tecrübelerini de anlatabilirler. Yarın servise götüreceğiz. Garanti kapsamında hala. 2 senelik garanti kapsamı var, benim bilgisayarı alalı 1 sene oldu. Bilgisayarımın özelliklerine gelecek olursak:

-HP Omen marka, 880-075NT model
-Intel Core i7 7700
-16 GB, 2TB, 256 GB SSD
-GTX 1070 ekran kartı

Benzer bir sorun benim başıma 2-3 sene önce gelmişti. Elektrik gidip geldiği için PSU sanırım kendini korumaya alıp kilitlemişti bilgisayar çalışıyorken. Windows ekranı geldikten sonra kendini hep kapatıyordu. Serviste sorunu çözerler diye umut ediyorum.

Önce psu'nun arkasında açma kapama var ise onu kapalı konuma getir. Sonra fişten çıkart kabloları. Bilgisayar'a takılı tüm kabloları çıkart. Güç tuşuna yaklaşık 15 saniye basılı tut. Sonra taktığında yine olmazsa bu işlemi tekrar et. 3-4 defa tekrar etmene rağmen olmaz ise servis ile iletişime geç.

PC'nin fişini çekip 15 dakika bekleyin, isterseniz BIOS pilini de çıkarabilirsiniz. 15 dakika bekledikten sonra da açılmazsa garantiye gönderin.

Başta anakart olmak üzere, birçok parçadan kaynaklanabilir bu sorun.

Benzer bir sorun benim başıma 2-3 sene önce gelmişti. Elektrik gidip geldiği için PSU sanırım kendini korumaya alıp kilitlemişti bilgisayar çalışıyorken. Windows ekranı geldikten sonra kendini hep kapatıyordu. Serviste sorunu çözerler diye umut ediyorum.
Sizin nasıl düzelmişti?
Garantisi varsa hiç elleme sonra bahane üretirler zaten uğraşmayı sevmiyorlar.
Bugün servise bıraktık bilgisayarı.Dokunmadım zaten hiçbir kablosuna falan.Uğraşmayı sevmiyorlarsa yandık..
PC'nin fişini çekip 15 dakika bekleyin, isterseniz BIOS pilini de çıkarabilirsiniz. 15 dakika bekledikten sonra da açılmazsa garantiye gönderin.

Başta anakart olmak üzere, birçok parçadan kaynaklanabilir bu sorun.
Garantiden çıkar diye hiç ellemedim BIOS pilini falan.Ama bilgisayarın fişini çekip,15 saniye boyunca açma düğmesine bastım.Bunu birkaç kere yaptım.Bazen ledler yanıp söndü,bazen hiç tepki vermedi.Sonuç olarak işe yaramadı.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı