Çözüldü i7-7700HQ frekansı nedir?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

MrAlone

Hectopat
Daha fazla  
Herkese merhaba arkadaşlar. Benim dizüstü bilgisayarımda sistem bilgisinde işlemci hızım 2.80 GHz gözüküyor ama denetim masasından baktığım zaman 3.60 GHz görebiliyorum. İşlemcimin hızı 3.60'a kadar destekliyor demek mi oluyor bu? Teşekkür ederim şimdiden.

resim_2020-10-23_014704.png

Çözüm
İşlemciniz kullanılmazken düşük hızlarda durabiliyor. Gerektiğinde Turbo Boost teknolojisi ile frekansını yükseltip 3.80 GHz oluyor. Orada gözüken de varsayılan temel frekansı olan 2.80 GHz. :)

Görev Yöneticisi'nde gördüğünüz 3.60 GHz, mevcut hızını belirtiyor. Bu değer kullanıma bağlı düşebiliyor veya yükselebiliyor.

İşlemciniz kullanılmazken düşük hızlarda durabiliyor. Gerektiğinde Turbo Boost teknolojisi ile frekansını yükseltip 3.80 GHz oluyor. Orada gözüken de varsayılan temel frekansı olan 2.80 GHz. :)

Görev Yöneticisi'nde gördüğünüz 3.60 GHz, mevcut hızını belirtiyor. Bu değer kullanıma bağlı düşebiliyor veya yükselebiliyor.

Çözüm
Intel'in ''Turbo Boost'' teknolojisidir bu. İşlemci sıcaklıklar uygun olduğunda kendini boostlar yani frekansını arttırır. Sizin işlemciniz en fazla 3.80GHz görebilmektedir.

Yeni konular

Geri
Yukarı