i7 8700K ve GTX 1060 sistem yükseltme

PUGB oynuyorsanız sakın AMD kart almayın derim o kadar. Ayrıca kasayı da değiştirin. Phanteks P350X veya P400A RGB önerim.

Ekran kartını yükseltmeni öneririm.

@sanliturk Prime95 testi atar mısın?

Bilgisayarı ilk topladığım zamandan kalma. Prime95'i de yapıp atayım.
23423.png

Ekran kartını yükseltmeni öneririm.

@sanliturk Prime95 testi atar mısın?

Dosya Ekleri

• s.png
    s.png
    70,5 KB · Görüntüleme: 30
@sanliturk 130W TDP değerine sahip işlemci. Nasıl 260W çekiyor anlamadım. Ne kadar overclock yapsan da o kadar yükseleceğini sanmam. Kaldı ki 120mm sıvı soğutmanın bunu tutabilmesi imkansız.

@sanliturk 130W TDP değerine sahip işlemci. Nasıl 260W çekiyor anlamadım. Ne kadar overclock yapsan da o kadar yükseleceğini sanmam. Kaldı ki 120mm sıvı soğutmanın bunu tutabilmesi imkansız.
Çift işlemci olduğunu yazmıştım. (Yazmamışım, resimlerde yazıyor imiş sadece.)
WhatsApp Image 2019-10-15 at 15.23.13.jpeg

Ekran kartı güncellemesi gerektiğini düşünmüyorum. Eğer illa yapacaksanız da 2060 Super'den daha düşük kesinlikle olmamalı. Bence bir sonraki çıkacak olan nesilden bir ekran kartı almanız daha mantıklı bir hamle olacaktır.

İşlemci soğutucusu hakkında bir şey söyleyemeyeceğim fakat kasanın değişmesi gerekiyor. Çok kötü bir kasaya sahipsiniz. Hava akışı iyi bir kasa tercih etmeniz daha iyi olur. CoolerMaster'ın MB511 modeli ile Phanteks'in 400A modeli kasaları hava akışı açısından başarılı gözüküyor. Daha uygun fiyatlı olacaksa Corsair Spec Delta modeli tercih edilebilir.

Önü mesh olmayıp yandan, aşağıdan hava alan kasalara pek sıcak bakamıyorum. Örneğin Inventus'da MB511 yerine MB520 kasanın satılıyor olması benim açımdan kötü bir unsur. P350X de şık bir kasa olarak gözükse de bir mesh panel kasa kadar iyi bir hava akışı sağlayabileceği düşüncesinde değilim. Yanılıyor da olabilirim tabi. Ama sahip olduğunuz kasaya göre çok daha iyi hava akışı sağlayacakları kesin.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı