i7 9700K 100 dereceyi görüyor

TürKomando

Centipat
Daha fazla  
Selam dostlar.
Geçen gün yeni bir sistem topladım. İçinde GTX 1660 Ti i7 9700K 16 GB RAM var. PC'yi kurduktan sonra işlemcinin üstüne termal macunu mu sürdüm. Ama PC'yi açtığımda işlemci bostayken 70 dereceye ulaşıyordu. Ben de sorunu 10 yıllık olan i7 4790'nın stok fanını değiştirmekle buldum. Yerine Be Quiet Pure rock Slim 2 aldım. Bugün bu fanı taktığımda PC 100 dereceyi görüp mavi ekran verdi sorun neyde olabilir?

Selam dostlar.
Geçen gün yeni bir sistem topladım. İçinde GTX 1660 Ti i7 9700K 16 GB RAM var. PC'yi kurduktan sonra işlemcinin üstüne termal macunu mu sürdüm. Ama PC'yi açtığımda işlemci bostayken 70 dereceye ulaşıyordu. Ben de sorunu 10 yıllık olan i7 4790'nın stok fanını değiştirmekle buldum. Yerine Be Quiet Pure rock Slim 2 aldım. Bugün bu fanı taktığımda PC 100 dereceyi görüp mavi ekran verdi sorun neyde olabilir?

Soğutucunun işlemciye değdiği noktadaki jelatini söktüğünüzden emin olun. İşlemciye tam oturduğundan ve vidaları tam sıktığınızdan emin olun.

Hocam iyi monte edebildiğinizden emin olun. Vidaları tam sıkın, sorun soğutucunuzda değil. Onun monte durumunda.işlemcimi 3.6ghz de çalıştırınca bir sıkıntı olmuyor ama 4.6ghz e çekince ısınma problemleri oluyor

Soğutucunun işlemciye değdiği noktadaki jelatini söktüğünüzden emin olun. İşlemciye tam oturduğundan ve vidaları tam sıktığınızdan emin olun.
Hocam işlemci 3.6ghz de çalışırken ısınma konusunda bir problem olmuyor stok fanda da olmuyordu.Ama 4.6ghz e çekince 100derece çıkıyor birazdan soğutucuyu tekrar kontrol edeceğim.

Selam dostlar.
Geçen gün yeni bir sistem topladım. İçinde GTX 1660 Ti i7 9700K 16 GB RAM var. PC'yi kurduktan sonra işlemcinin üstüne termal macunu mu sürdüm. Ama PC'yi açtığımda işlemci bostayken 70 dereceye ulaşıyordu. Ben de sorunu 10 yıllık olan i7 4790'nın stok fanını değiştirmekle buldum. Yerine Be Quiet Pure rock Slim 2 aldım. Bugün bu fanı taktığımda PC 100 dereceyi görüp mavi ekran verdi sorun neyde o

Hocam işlemci 3.6GHz de çalışırken ısınma konusunda bir problem olmuyor stok fanda da olmuyordu. Ama 4.6GHz'e çekince 100derece çıkıyor birazdan soğutucuyu tekrar kontrol edeceğim.

Reis işlemciye daha iyi bir sogutma alman lazım bu yetmez.

Montajda veya macun sürmekte bir hata yapmadığınızdan emin misiniz? İşlemcinin 95w tdp değeri var soğutucu da 135w tdp ye kadar soğutabiliyor yani normalde idare etmesi lazım. Fanın kablosunu falan da bir kontrol edin derim. Koruyucu jelatini de çıkardığınıza emin olun.

Montajda veya macun sürmekte bir hata yapmadığınızdan emin misiniz? İşlemcinin 95w tdp değeri var soğutucu da 135w tdp ye kadar soğutabiliyor yani normalde idare etmesi lazım. Fanın kablosunu falan da bir kontrol edin derim. Koruyucu jelatini de çıkardığınıza emin olun.
Reis jelatin yoktu kontrol ettim 3 defa hem işlemcide ki hem de fanda ki macunu silip yenisini sürdüm.Cyber punk yüksek orta karışik ayarlarda 85dereceye kadar çıkmasına rağmen 85fps sabit oynattı.Fps bakımindan bir sıkıntı çıkarmıyor şuanda yeni soğutucu alıcak kadar bütçem kalmadı.Pcden yanık kokusu gelene kadar devam.

Yeni konular

Geri
Yukarı