i7-9750H sistemde termal macun yenileme sonrası Valorant sıcaklık değerleri

oMoDAYI

Kilopat
Daha fazla  
SICAKLIK.png

Arkadaşlar selam,
Öncelikle sistemim Intel i7-9750H, GTX 1660 Ti Max-Q Design ve Samsung 16 GB RAM'den oluşuyor. Termal macun yenileme işlemi yaptırdım bilgisayarıma. Valorant oyununda sıcaklık değerleri görseldeki gibi oluyor. Sizce bu değerler normal mi? Fazla gibi mi duruyor? Şimdiden teşekkürler. (Oyun duraklatılmışken görüntü aldım. FPS oyun içerisinde 140-150 dolaylarında.)

Son düzenleyen: Moderatör:
Sıcaklık normal. Cihazın nihai performans modunda olduğundan emin olun. Marka model belirtmemişsiniz fakat control center var ise oradan da oyun modunda olduğundan emin olun. Frekanslar düşük.

Sıcaklık şu an iyi. Ancak tam yük altında yorumlamak lazım. GPU %61 ve CPU belli değil. Soğutmanın başarılı olup olmadığı tam yük ile belli olur.

Yüksek performans moduna alıp, AIDA64 ile test yapmanızı tavsiye ederim.

Sıcaklık normal. Cihazın nihai performans modunda olduğundan emin olun. Marka model belirtmemişsiniz fakat control center var ise oradan da oyun modunda olduğundan emin olun. Frekanslar düşük.
Selam , cihaz marka model DELL G3 15 3590 yüksek performans modu etkinleştirmeden açmıştım , frekans için ne yapmamı önerirsiniz ?
Sıcaklık şu an iyi. Ancak tam yük altında yorumlamak lazım. GPU %61 ve CPU belli değil. Soğutmanın başarılı olup olmadığı tam yük ile belli olur.

Yüksek performans moduna alıp, AIDA64 ile test yapmanızı tavsiye ederim.
Merhaba G mod açmadan önce ve sonra görüntüleri aşağıdaki gibi.

Dosya Ekleri

• sıcaklık2.png
    sıcaklık2.png
    34,8 KB · Görüntüleme: 34
  • sıcaklık3.png
    sıcaklık3.png
    38 KB · Görüntüleme: 33
Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı