i7 CPU 870 ve RX 6400 sistem ile CS 2'de düşük FPS

Anilimo

Picopat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
AMD Radeon RX 6400
8x2=16 GB RAM
Intel H55 Anakart
Intel Core İ7 CPU 870 @3.00GHz
Sistemim CS 2'yi oynamak için yeterli (sanırım) fakat ben en yüksek 50 FPS'i görüyorum ve oyun zevkimi mahvediyor, bunun çözümü nedir? Alakası var mı bilmem ama bir ara AMD'nin bir shader ayarını Regedit üzerinden ellemiştim alakası var mıdır?

Sistem özelliklerim:

• Turbox Intel H55 anakart.
  • Intel(R) Core(tm) i7 CPU 870 @ 2.93GHz
  • AMD Radeon RX6400.
  • 8x2 16 GB RAM.

Son düzenleyen: Moderatör:
Ekran kartı hakkında pek bilgim yok ama işlemcin çok eski onun etkisi olur diye düşünüyorum.

O işlemci ile normal FPS.

Sistemim CS 2'yi oynamak için yeterli (sanırım) fakat ben en yüksek 50 FPS'i görüyorum ve oyun zevkimi mahvediyor, bunun çözümü nedir? Alakası var mı bilmem ama bir ara AMD'nin bir shader ayarını Regedit üzerinden ellemiştim alakası var mıdır?

Sistem özelliklerim:

• Turbox Intel H55 anakart.
  • Intel(R) Core(tm) i7 CPU 870 @ 2.93GHz
  • AMD Radeon RX6400.
  • 8x2 16 GB RAM
ekran kartın iyi, ama işlemcin çok eski, bu yüzden dar boğaz yapıyor. yeni işlemci lazım. Ayrıca anakartınıda değiştirmen lazım.

Biraz para ekleyip işlemci olarak R5 5 5600X alırsan çoğu oyunu orta ayarlarda rahatça oynarsın.
anakart olarakda "MSI B550 Tomahawk" tercih edilebilir.

Çözümü anakartını, RAM'ini ve işlemcini değiştirmek.
Hocam anakart değişmesi gerektiği için mi ram değişmeli dediniz?

Son düzenleme:
Ekran kartın iyi, ama işlemcin çok eski, bu yüzden darboğaz yapıyor. Yeni işlemci lazım. Ayrıca anakartınıda değiştirmen lazım.

Biraz para ekleyip işlemci olarak R5 5 5600X alırsan çoğu oyunu orta ayarlarda rahatça oynarsın.
Anakart olarak da "MSI B550 Tomahawk" tercih edilebilir.

Hocam anakart değişmesi gerektiği için mi RAM değişmeli dediniz?

Evet. B550 anakart alınca şu anki DDR3 RAM'lerimi kullanamayacak o anakartta.

ekran kartın iyi, ama işlemcin çok eski, bu yüzden dar boğaz yapıyor. yeni işlemci lazım. Ayrıca anakartınıda değiştirmen lazım.

anakart olarakda "MSI B550 Tomahawk" tercih edilebilir.

Hocam anakart değişmesi gerektiği için mi ram değişmeli dediniz?
Hocam ben Ryzen 5 5500 ve GIGABYTE B450M-K modellerini sepete ekledim ve almayı düşünüyorum sizce alsam pişman olur muyum? Fiyat açısından ekonomik ve benim için çok uyguna geliyor rahatça alabiliyorum.

Hocam ben Ryzen 5 5500 ve Gigabyte B450M K modellerini sepete ekledim ve almayı düşünüyorum sizce alsam pişman olur muyum? Fiyat açısından ekonomik ve benim için çok uyguna geliyor rahatça alabiliyorum.

5500 alma 5600 al

Hocam ben Ryzen 5 5500 ve Gigabyte B450M K modellerini sepete ekledim ve almayı düşünüyorum sizce alsam pişman olur muyum? Fiyat açısından ekonomik ve benim için çok uyguna geliyor rahatça alabiliyorum.

Hocam sistemi komple elden çıkarıp yeni bir sistem alın derim, RX 6400 ve RX 6500XT ekran kartları PCI-e 3.0 ile zaten çok da iyi olmayan bir performansa sahip yani B450 anakart veya Ryzen 5 5500 işlemci ile de RX 6400'ün çok da iyi bir performansı olmayacak.

Geri
Yukarı