i9 11900 - RTX 3080 Valorant'ta 250 FPS

İşletim sistemi
Windows 10

xtrap1337

Femtopat
Daha fazla  
Arkadaşlar merhabalar. Sinerji bilgisayardan, hazır bir sistem satın aldım. Ekstra olarak i9 11900 işlemciye yükselttim ve RAM'i 32 GB'a çıkardım.
Sistem Link: Sinerji Poseidon Intel Core i5 11600KF 16GB 1TB NVMe M.2 SSD RTX3080 [Ray Tracing PC]

Sistem elime ulaştı ve gerekli kurulumları yaptım. FPS ile alakalı onlarca video izledim. Valorant'ta 200-250 arası FPS alıyorum ve bunu normal bulmuyorum. Birçok şeyi denedim, birçok ayarı yaptım. Denemediğim şey kalmadı fakat bir türlü bu işin içinden çıkamadım. Valorant'ta 200-250 FPS alırken işlemci %25-30 civarı, ekran kartını ise %15 civarı kullanıyor. Sıcaklık dereceleri genelde ikisinin de 50 oluyor. Lütfen konuyla alakalı bilgisi olan arkadaşlar varsa yardım etsin.

UserBenchmark Test: MSI Z490-A PRO Performance Results - UserBenchmark

Son düzenleyen: Moderatör:
Fps düşüklüğü zaten hep online oyunlarda oluyor.
Önereceğim şeyler:
Ekran kartı sürücüsünü güncele.
Tek kanala 32gb ram kullanıyor isen satıp 16.2 olarak al.
Riot vanguard’ı kapatıp yeniden başlat.

Anakartta TDP sınırlamaları varmış 11. nesillerde. O TDP sınırını kaldırırsan işlemcin tam performans çalışacağını tahmin ediyorum. Konuya net hakim değilim bu konuyu araştırmanızı tavsiye
ediyorum.

Yukarıda ki ezberden konuşan ram sat, 2000 fps bekleme diyenlere kulak asma.

r5 3600 300 fps oynuyorum.

FPS düşüklüğü zaten hep Online oyunlarda oluyor.
Önereceğim şeyler:
Ekran kartı sürücüsünü güncele.
Tek kanala 32 GB RAM kullanıyor isen satıp 16.2 olarak al.
Riot Vanguard'ı kapatıp yeniden başlat.

Format dahi attım fakat düzelmedi. RAM 16x2 olarak şu an.

Eğer 1080p'nin üstü çözünürlükte kullanmıyorsanız çözünürlükten kaynaklı darboğaz sıkıntısı yaşanıyor olabilir. 1080p yerine 1440p veya 4K'ya almanız sorunu düzeltebilir.

Eğer 1080p'nin üstü çözünürlükte kullanmıyorsanız çözünürlükten kaynaklı darboğaz sıkıntısı yaşanıyor olabilir. 1080p yerine 1440p veya 4K'ya almanız sorunu düzeltebilir.
Bir arkadaş daha bunu yazdı, nasıl bunu anlayabilirim? Ekipmanlarda bir sorun olabilir mi?

Yeni konular

Geri
Yukarı