i9 11900KF sisteme ekran kartı önerisi

O zaman standart yoldan ekran kartı alalım sadece, ama yine de o PSU'yu değiştirmelisin. Kendi sistemimi bile o PSU ile 5 dakika çalıştırmazdım ki benim işlemci AIDA'da 50W çekiyor :D.

Hocam niçin öyle diyorsunuz? Niçin satıyorlar o zaman? O kadar korkulacak bir PSU ise hem de hazır sistemde bu arada sistem Quadro markasının.

İçindeki PSU bu: Frisby Fr-ps7580p 750w 80 Bronz Power Supply Fiyatı, Yorumları - Trendyol

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam niçin öyle diyorsunuz niçin satıyorlar o zaman o kadar korkulacak bir PSU ise hem de hazır sistemde bu arada sistem Quadro markasının.

Sebebi şu, PSU'ların içinde elektrik dalgalanması, kesilmesi, yüksek voltaj, düşük voltaj, aşırı gerilim gibi durumlar için korumlar olur, ama sizinkinde yok, Allah'a emanet güç veriyor sisteme. İçindeki bileşenler kaliteli değil, sisteminizi korumak için yeterli değil. Bu gibi durumlarda en iyi ihtimalle kendisini yakar/patlar, diğer ihtimalde de sistemindeki diğer bileşenleri yakar.

Sebebi şu, PSU'ların içinde elektrik dalgalanması, kesilmesi, yüksek voltaj, düşük voltaj, aşırı gerilim gibi durumlar için korumlar olur, ama sizinkinde yok, Allah'a emanet güç veriyor sisteme. İçindeki bileşenler kaliteli değil, sisteminizi korumak için yeterli değil. Bu gibi durumlarda en iyi ihtimalle kendisini yakar/patlar, diğer ihtimalde de sistemindeki diğer bileşenleri yakar.

Anakart da voltaj koruması var diye biliyorum PSU'nun kendini patlatıp yakma ihtimali ne 80+ Bronze varmış üstte link bıraktım. En kötü ihtimalde de sizleri dinleyip şunu alsam mı: https://www.hepsiburada.com/msi-mag-a850gl-pcie5-850w-80-gold-power-supply-pm-HBC00004J2C8O

Evet şöyle bir özellikmiş: Gigabyte anakartlar, anakartınızı koruyan ve PC'nizin herhangi bir düzensiz elektrik akımlarını dengelemek için gerekli donanıma sahip özel bir anti-şok ıc'ye de sahiptir.

Geri
Yukarı