İç mimarlık nasıldır?

WolreaG

Hectopat
Makaleler
3
Yer
İzmir/Urla
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
GT 730, 8 GB RAM, i5-4590
Merhaba. Lise 2 öğrencisiyim ve bu yılın sonunda bölüm seçeceğiz. Ben de sayısal yapabileceğimi sanmıyorum. 9. sınıfta emek verip fizik ve kimyayı yapmıştım ama biyolojiye emek versem de yapamamıştım ve matematik notum da 60-70 arası geldi 9'da, sözlüleri saymazsak. Küçükken yani ilkokulda ben mimar olacağım, mimar olacağım diyordum ama ortaokulda derslerin zorluğu ile karşı karşıya gelince fikrim değişmişti. PDR okumak istiyordum ama iç mimarlık daha iyi geliyor kulağıma. İç mimarlıkta eşit ağırlıkta yer alıyor. İç mimarlığı Google'da araştırdım ama çok farklı şeyler çıkıyor. Birisi şunu diğeri bunu diyor. Ben de en iyisi buraya sormak dedim. İç mimarlık nasıl bir meslek sizin gözünüzden? Bu meslek gelecekte yapılır mı? Ve farklı farklı sorular, şimdiden teşekkür ederim. İyi Sosyaller.

Öncelikle eğer biyoloji fizik kimya gibi dersler yapamıyorsanız eşit ağırlık bölümüne geçmeniz daha iyi olur fakat yine de matematik yapmanız gerekiyor iç mimarlık bölümü sayısal puan ile alıyor fakat bir de iç mimarlık ve çevre tasarımı var bu bölüm ise eşit ağırlık puanı ile alıyor ne farkı var derseniz iç mimarlık daha fazla hesaplama ve matematik içeriyor iç mimarlık ve çevre tasarımı ise daha çok detay ve tasarım üzerine yani aslında bölümlerin pek farklı yok üniversitelerin ders programlarına bakarak kıyaslama yapabilirsiniz.

Babam mimar. Annem 25 yıllık iç mimar. Türkiye'de iş bulmanız imkansıza yakın çünkü mimarlar değil mütaahitler dinleniyor. Biz de yurt dışına çalışıyoruz. Mimarlık okumanızı önermem ilk yıllarınızda çok sıkıntı çekersiniz.

Babam mimar. Annem 25 yıllık iç mimar. Türkiye'de iş bulmanız imkansıza yakın çünkü mimarlar değil mütaahitler dinleniyor. Biz de yurt dışına çalışıyoruz. Mimarlık okumanızı önermem ilk yıllarınızda çok sıkıntı çekersiniz.
Ben amerikada bu işi yapmayı düşünüyorum. Türkiye için pdr düşünüyorum ama amerikaya gitmem kesinleşirse değişirim mesleği :)

Ben amerikada bu işi yapmayı düşünüyorum. Türkiye için pdr düşünüyorum ama amerikaya gitmem kesinleşirse değişirim mesleği :)
Biz de şuan Amerika'ya çalışıyoruz.

Geri
Yukarı