İcra davası mesajı

Bu mesajların belli bir hedef kitlesi var. Hayatında hiç karakol mahkeme yüzü görmemiş, hemen korkup panik olan ve o sırada da bu panikle hiç bir şeyi sorgulamayıp parayı gönderen saf heyecanlı vatandaşlarımızı hedef alıyor.

Bu mesajların belli bir hedef kitlesi var. Hayatında hiç karakol mahkeme yüzü görmemiş, hemen korkup panik olan ve o sırada da bu panikle hiç bir şeyi sorgulamayıp parayı gönderen saf heyecanlı vatandaşlarımızı hedef alıyor.
Hocam ne yalan söyleyeyim ben de ufaktan korkmadım değil. Hayatımda hiç karakol yüzü görmedim. Ne yapayım arayayım mı bu numarayı ? Bir de resmi numara degil bildiğimiz normal numara 0506 ile geldi mesaj. Yoksa direk karakola gidip şikayette mi bulunayım ?

Yapacağın en güzel şey hiç bir şey yapmadan aslında hayatına devam etmek. Sadece böyle bir mesaj geldi diye karakol da bir şey yapmıyor diye biliyorum. Yani herkese devamlı benzer şekilde mesajlar geliyor ve bunların önüne geçilebilse zaten çoktan geçilirdi. Eğer para göndermiş ve dolandırılmış olduğunu düşünsen daha dikkate alınır bir şey olurdu karakolda. Ama sadece SMS geldi diye bir şey yapacaklarını hiç sanmıyorum. Buyursun kim hangi davayı gerekiyorsa açsın. Ortada dava yok icra mektubu takibi vs. yokken kimse kimseye para vermez. Hayatına kaldığın yerden devam :)

Geri
Yukarı