İcra memurları evden bilgisayarımı götürebilir mi?

BeroFX

Hectopat
Yer
Tokat
Daha fazla  
Merhaba, babamın yapıp ödemediği borçlar yüzünden eve bir gün icra memuru gelmesi ihtimali yüksek. Gelecek varlığa düştü borç.
Şimdi bilgisayarları fahiş fiyatlarda olmadığı sürece götüremiyorlar diye biliyorum fakat kafamı kurcalayan birkaç konu var.

Monitörüm bayağı eskidir 2010 yılının ortalama monitörlerinden birisi. Kasam ise dıştan sade görünüşlü içinde i3 7100 işlemci çift kanal 4+4 GB RAM ve 2 tane 500 GB HDD olacak şekilde 1 TB yakın depolama alanı olup harici bir ekran kartı olmayan bir bilgisayar. Şimdi RAM'lerden bir tanesini harddisklerden bir tanesini götürecek değillerdir tabii değil mi :D bir kere işin içinde bilgisayarlardan iyi anlayan birisinin olması lazım.

Fakat asıl konu şu ki benim ekipmanlarım biraz fahiş fiyatlarda. Razer DeathAdder Elite kullanıyorum mouse olarak fiyatı güncel olarak 1000 liranın üstündedir kulaklıkta Rampage SN-RW8 olup 1000 liraya yakın fiyatı var klavyede 500'e yakın. Bu ekipmanları alıp götürürler mi?

Normal şartlarda alabilirler alamazlar diye bir kaide yok ancak haczedilecek tutarın dışına çıkmazlar ve de eğerki çok çok afaki bir tutar yoksa evin TV, PC, beyaz eşya vs demirbaş eşyalarına mümkün mertebe dokunmazlar. Hayır alınmaz altta düzeltme geçtim.

Son düzenleme:
Normal şartlarda alabilirler alamazlar diye bir kaide yok ancak haczedilecek tutarın dışına çıkmazlar ve de eğer ki çok çok afaki bir tutar yoksa evin TV, PC, beyaz eşya vs demirbaş eşyalarına mümkün mertebe dokunmazlar.

Hocam hangi yere baksam bilgisayarda bir ev eşyası olarak sayıldığı için alınamayacağı yazıyor sadece fahiş fiyat konusu kafama takılmıştı. Bu konuda emin misiniz? Ona göre garantiye alıcağım.

Hocam hangi yere baksam bilgisayarda bir ev eşyası olarak sayıldığı için alınamayacağı yazıyor sadece fahiş fiyat konusu kafama takılmıştı. Bu konuda emin misiniz?

Bilgisayar önem sırasında oldukça yüksek günümüzde. Özellikle de karantina dönemi eğitimin bilgisayarlar üzerinden devam ettiğini düşünürsen. Çamaşırları leğende, bulaşıkları elinde yıkarsın ama PC'ye alternatifin yok.

Ancak ev internet kafeden halliceyse maddi değeri en yüksek PC'yi alabilirler onun dışında hayır, borç ayrı bir öğrencinin ihtiyacı ayrı.

Hocam hangi yere baksam bilgisayarda bir ev eşyası olarak sayıldığı için alınamayacağı yazıyor sadece fahiş fiyat konusu kafama takılmıştı. Bu konuda emin misiniz? Ona göre garantiye alıcağım.
Hocam doğru bilgiyi vereyim, AYM tarafından bilgisayarda bir temel ihtiyaç sayıldığından dolayı haczedilemez deniyor meraktan bir BAM hakimine sordum az önce, adedi veya türü şeklinde açıklama yok ancak Borçlu ile ve borçlu ile aynı çatı altında yaşayan insanlar için lüzumlu kabul edilebilecek bütün taşınabilirler alınmaz bilgisayarda bu katagoride sayılır dedi.

Hocam doğru bilgiyi vereyim, aym tarafından bilgisayarda bir temel ihtiyaç sayıldığından dolayı haczedilemez deniyor meraktan bir bam hakimine sordum az önce, adedi veya türü şeklinde açıklama yok ancak borçlu ile ve borçlu ile aynı çatı altında yaşayan insanlar için lüzumlu kabul edilebilecek bütün taşınabilirler alınmaz bilgisayarda bu kategoride sayılır dedi.

Teşekkür ederim uğraşınız için şimdi kafamda bir şeyler netleşti.

Bilgisayar önem sırasında oldukça yüksek günümüzde. Özellikle de karantina dönemi eğitimin bilgisayarlar üzerinden devam ettiğini düşünürsen. Çamaşırları Legend'e, bulaşıkları elinde yıkarsın ama PC'ye alternatifin yok.

Ancak ev internet kafeden halliceyse maddi değeri en yüksek PC'yi alabilirler onun dışında hayır, borç ayrı bir öğrencinin ihtiyacı ayrı.

Sağ olun hocam size de neden dokunmamaları gerektiğini şimdi daha iyi anlıyorum.

@BeroFX
Ek bilgi sağlaması yapayım, eğer dizüstü bilgisayar varsa borçlu dışında birisi şahsi eşyam derse hiçbir şekilde ellemezler ve evin hali Atari salonu gibi değilse uğraşmazlar bile dedi.

Geri
Yukarı