İki modem kablosuz olarak nasıl bağlanır?

rouiax

Femtopat
Daha fazla  
Merhaba.

Eski modemin çekim gücünün yetersiz olması sebebiyle ZyXEL DX3310-T0 model modem/routerı aldım. Ancak çekim gücünde bir değişim olmadı. Bunun üzerine araştırma yaptım ve eski modemi sinyal kalitesini arttırmak için kullanabilirmişim.
WDS denilen bir şeyden babsediliyor. Ancak benim ana modemimin (ZyXEL) modem arayüzünde WDS sekmesi yok.
Eski modemim ise Huawei HG531s v1.
ZyXEL modemimin modem arayüzü çok tuhaf. Neredeyse eski modemlerde olan çoğu sekme yok.
İnternet sinyal kalitemi arttırmak için ne yapabilirim?

Teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Kablo ile bağlayıp modem arayuzunden ayar yapmanız gerek router olacka cihazı router olarak tanitmaniz gerek.

Biraz daha detaylı anlatabilir misiniz? İki modemi Ethernet ile birbirine mi bağlayacağım? Ya da modemlerden birini yani router olacak olanı laptopa mı bağlayayım? Ayrıca bu ayarları yaptıktan sonra router olarak kullanmak istediğim modemi kablosuz olarak kullanabilir miyim?
Teşekkürler

Biraz daha detaylı anlatabilir misiniz? İki modemi Ethernet ile birbirine mi bağlayacağım? Ya da modemlerden birini yani router olacak olanı laptopa mı bağlayayım? Ayrıca bu ayarları yaptıktan sonra router olarak kullanmak istediğim modemi kablosuz olarak kullanabilir miyim?

Şimdi şöyle ana modemden router olan arasında kablo olması gerekiyor routeri sonra kablouz olarak kullanabilirsin, YouTube'da eski modemi router yapmak diye arat yardımcı olacak video çıkar.

Geri
Yukarı