İkinci ekranda canlı/yüklenmiş video donuyor veya takılıyor

graydin

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba herkese,
Ana ekranımda yüksek detaylı oyunlar olsun olmasın oynarken (LoL ve Black Desert Online gibi) yan ekranımda önceleri çok rahatlıkla Twitch yayını, YouTube videoları izlerdim. Ancak şimdi aşağıda belirtmiş olduğum sistemimde videolarda donma-takılma yaşıyorum. Bazı zamanlarda ise (özellikle tiwtch reklamlarında) PC donuyor ve resetlemek zorunda kalıyorum. Denemelerim şunlar;
1- Tüm tarayıcılarda aynı / sorun devam ediyor.
2- İkinci ekranın Hz ile ana ekranınki aynı / sorun devam ediyor.
3- Ekranların DP kablolarının değiştirdim / sorun devam ediyor.
4- Format attım / sorun devam ediyor.
5- Tüm sürücüler güncel / sorun devam ediyor.
6- Oyunlarda FPS'i 75'e sabitliyorum ancak o zaman sorun olmuyor ikinci ekranda, önceden sınırsız olarak sorun olmuyordu.
7- Isınma kaynaklı mı diye düşündüm CPU stok soğutucuyu sıvı soğutma olarak değiştirdim / sorun devam ediyor.
8- En son çare sanırım PSU öldü (600 watt Thermaltake) deyip, değiştirmem gerekecek, güç yetmiyor olabilir.

Fikri olan arkadaşlarımız varsa yardımcı olmanızı bekliyorum.

Sistemim: işlemci:Ryzen 5 5600X sıvı soğutucu:MSI MPG CoreLiquid K240 anakart:MSI MPG B550 gamingplus RAM: G.Skill triz Neo16*16 32 GB ekran kartı:Sapphire RX 5700 XT Nitro+ SSD:JD 240GB SATA3 NVMe SSD:SanDisk 500GB Ultra M.2 kasa:Aerocool Aero One Duo ARGB PSU: 600 watt Thermaltake 80+ bronz monitör1:MSI 23.8" esport Gaming144 1ms monitör2:Acer 27" 144Hz 1ms FreeSync.

İnternette 600W o ekran kartı için minimum PSU gücü olarak yazılmış hocam belki yetersiz kalıyor olabilir. Hakkımda kısmındaki PSU'yu önerebilirim fiyatı uygun ve mükemmel bir PSU. Sorun net olarak çözülür mü emin değilim ancak ileriye dönük olarak uzun bir süre PSU değiştirmeniz gerekmez en kötü. Yorumu attıktan sonra ismini kopyaladım buyrun: Sharkoon Silentstorm Cool Zero 850 W 80+ Gold Full Modular

İnternette 600W o ekran kartı için minimum PSU gücü olarak yazılmış hocam belki yetersiz kalıyor olabilir. Hakkımda kısmındaki PSU'yu önerebilirim fiyatı uygun ve mükemmel bir PSU. Sorun net olarak çözülür mü emin değilim ancak ileriye dönük olarak uzun bir süre PSU değiştirmeniz gerekmez en kötü. Yorumu attıktan sonra ismini kopyaladım buyrun: Sharkoon Silentstorm Cool Zero 850 W 80+ Gold Full Modular
Hocam yaklaşık 4-5 yıldır aynı psu kullanıyorum, korkum vardı zaten hep. Ancak ikinci ekranı kapattığımda ana ekranda gayet iyi her şey tek bir sıkıntı yok. PSU önerisi de oluşturacaktm zaten foruma :) teşekkür ederim.

Hocam yaklaşık 4-5 yıldır aynı PSU kullanıyorum, korkum vardı zaten hep. Ancak ikinci ekranı kapattığımda ana ekranda gayet iyi her şey tek bir sıkıntı yok. PSU önerisi de oluşturacaktm zaten foruma :) teşekkür ederim.

Önerdiğim PSU'nun tüm güvenlik sertifikaları var hocam, sessiz çalışıyor dilerseniz ekstra sessizlik modu da var. Arkasında 2 mod 1 güç butonu olmak üzere 3 buton bulunmakta.

Merhaba, Yüksek ekran kartı kullanımı isteyen oyunlarda bu sorun yaşanıyor bu normal ancak sizin durumunuzda anormal olan bilgisayarı resetmeniz gerekmesi yine de oyunlarda video gibi şeylerin yükünü ekran kartından işlemciye yüklemek muhtemelen 2. ekrandaki videonun donmasını engelleyecektir. Görseldeki gibi yapılıyor umuyorum işe yarar.

Dosya Ekleri

• Ekran görüntüsü 2022-12-24 015025.png
    Ekran görüntüsü 2022-12-24 015025.png
    52,8 KB · Görüntüleme: 25
Merhaba, Yüksek ekran kartı kullanımı isteyen oyunlarda bu sorun yaşanıyor bu normal ancak sizin durumunuzda anormal olan bilgisayarı resetmeniz gerekmesi yine de oyunlarda video gibi şeylerin yükünü ekran kartından işlemciye yüklemek muhtemelen 2. ekrandaki videonun donmasını engelleyecektir. Görseldeki gibi yapılıyor umuyorum işe yarar.

Aynı şekilde benim Chrome zaten :) sanırım başka bir çözüm yolu bulmalıyım. Teşekkür ederim

Yeni konular

Geri
Yukarı