İkinci El PS4 Alınır mı?

Hocam 2. el almayın bence, herhangi birşey olursa başınız ağrımasın. Biraz daha bekleyin 29 Kasım'da Kara Cuma indirimleri olacak. Belkide PS4 Pro bile alabilirsiniz.

Aslında kolay kolay bozulan bir ürün değil PS4. Baktığınız üründe de sıkıntı yoksa alınabilir. Yanında da 2 oyun veriyormuş. Sizin yine de sormanız lazım satıcının neden satmak istediğini vs. Fiyat konusunda da mutlaka bir pazarlık payı da bırakmıştır 50₺ olsa bile.

Bence İstanbul Bilişimin ithalat garantisine güvenmeyin. Eskiden güzel bir firma diye bilirdim ancak bu aralar sosyalde bu firmadan sıkıntı çekeni çok gördüm. Sosyaldaki kullanıcıların genel şikayeti stokta olmayan ürünlerin satışını yapıyorlar ve ürünler beklenen sürede alıcıya ulaşamayabiliyor.

PS4 mü PS4 Pro mu sorusuna gelince 4K TV veya Monitörünüz varsa Pro versiyonunu alın. Yoksa PS4’ü kullanabilirsiniz, ekstra para dökmeye gerek yok. Hem de sıfır ürün alırsınız, içiniz çok daha rahat olur.

Değer kaybetme olayında da ben çok bir fark olacağını sanmam. Örneğin PS5 çıktığında 2000₺ lik PS4’ü 1000₺ye okutacaksanız, 3000₺lik PS4 Pro’yu da 2000₺ ye okutursunuz. Hatta yanında oynadığınız oyunları verip belki aldığınız fiyata satacaksınız vs.

Hocam bize çok yakın satan şahıs memur olarak işe başlamış artık kullanamam diyor. Pazarlık olarak 2400 dedi. Ben de zaten en erken Kasım alabilirim dedim kara cuma cidden çok güzel indirimlerle dolu oluyor. Su an hala emin olamadım ne yapmam gerektiği hakkında...

Hocam bize çok yakın satan şahıs memur olarak işe başlamış artık kullanamam diyor. Pazarlık olarak 2400 dedi. Ben de zaten en erken Kasım alabilirim dedim kara cuma cidden çok güzel indirimlerle dolu oluyor. Su an hala emin olamadım ne yapmam gerektiği hakkında...

Cihazı mutlaka test edin. Satıcının adını, soyadını hatta TC kimlik numarasını alın. Bir sorun gözünüze çarpmazsa alabilirsiniz.

Başına bir iş gelmezse PS5 çıktığında da yanında oynadığınız oyunlarla yine 2400₺ye satabileceğinize inanıyorum. En kötü 2000₺ye satarsınız ki 400₺ kayıp gayet uygun bir fiyat oyunlara vereceğiniz paraları düşününce. Şu an Sıfır Garantili alsanız bu kayıp 600-1000₺ olacak.

PS4’lerdeki fiyat düşüşü çok hızlı olmayacak çünkü PS5 denildiği gibi 500 dolardan çıkarsa üstüne vergisiyle Türkiye’deki alış hızı o kadar fazla ve imkanlı olmaz. Hatta belki konsol almak yerine masaüstü toplayacağız. Bizim ülkede nesil değiştikçe eski neslin konsolunu alan bir tayfa var :D

Kara Cuma indirimlerini bekleyebilirsiniz. Ürünün ne kadara düşebileceğini bilemem.

Cihazı mutlaka test edin. Satıcının adını, soyadını hatta TC kimlik numarasını alın. Bir sorun gözünüze çarpmazsa alabilirsiniz.

Başına bir iş gelmezse PS5 çıktığında da yanında oynadığınız oyunlarla yine 2400₺ye satabileceğinize inanıyorum. En kötü 2000₺ye satarsınız ki 400₺ kayıp gayet uygun bir fiyat oyunlara vereceğiniz paraları düşününce. Şu an Sıfır Garantili alsanız bu kayıp 600-1000₺ olacak.

PS4’lerdeki fiyat düşüşü çok hızlı olmayacak çünkü PS5 denildiği gibi 500 dolardan çıkarsa üstüne vergisiyle Türkiye’deki alış hızı o kadar fazla ve imkanlı olmaz. Hatta belki konsol almak yerine masaüstü toplayacağız. Bizim ülkede nesil değiştikçe eski neslin konsolunu alan bir tayfa var :D

Kara Cuma indirimlerini bekleyebilirsiniz. Ürünün ne kadara düşebileceğini bilemem.
Dediğiniz mantıklı geldi hocam yukarıda attığım sahibinden linkine siz de bakar mısınız? Tam hakim değilim ama medimarkt'tan alınmış fatura nasıl böyle oluyor aydınlatırsanız sevinirim.

Dediğiniz mantıklı geldi hocam yukarıda attığım sahibinden linkine siz de bakar mısınız? Tam hakim değilim ama medimarkt'tan alınmış fatura nasıl böyle oluyor aydınlatırsanız sevinirim.

Faturanın neden öyle olduğunu hemen söyleyeyim. Ürün Mediamarkt’a gitmiş kağıdın üzerindeki banttan anlayabilirsiniz. Onlar da cihazı Sony Teknik Servisi Fix Smart’a vermiş. Cihaz değiştiği için Fix Smart o yeni cihazın faturasını çıkartmış. Bu yüzden fatura öyle.

Faturanın neden öyle olduğunu hemen söyleyeyim. Ürün Mediamarkt’a gitmiş kağıdın üzerindeki banttan anlayabilirsiniz. Onlar da cihazı Sony Teknik Servisi Fix Smart’a vermiş. Cihaz değiştiği için Fix Smart o yeni cihazın faturasını çıkartmış. Bu yüzden fatura öyle.
galiba o adamdan alıcam hocam oyunları da satarım bana 2300'e gelir hem de garantisi cidden iyi sıkıntı da çıkmaz herhalde.

galiba o adamdan alıcam hocam oyunları da satarım bana 2300'e gelir hem de garantisi cidden iyi sıkıntı da çıkmaz herhalde.

Gözümle test etmeden kesin bir şey söyleyemeceğim takdir edersiniz ki. Tek hayırlısını dileyebilirim. Her tarafını deneyin ürünün.

Oyunları oynadıktan sonra satarsınız.

Hayırlısı olsun şimdiden 🙂

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı