İkinci İşletim Sistemi Olarak Kali Linux Kurmak

ByWitcher123

Kilopat
Daha fazla  
Bilgisayarımda Windows 7 Ultimate yüklü ve şu an Win32 Disk Manager programı ile indirmiş olduğum Kali Linux'u 16GB'lik USB belleğime yazıyorum. Bu arada HDD'mi böldüm ve Kali Linux için 50 GB'lik bir boş disk açtım. İstediğim şey hem Windows hem de Kali Linux yüklü olsun ve başlangıçta hangisini açmak istediğimi bana sorsun.

Windows yüklü olan esas disk C, Kali için açtığım 50GB'lik disk E.

Screenshot_17.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Bu konuyu cevaplamak çok uzun sürecek dual boot videolarına bir göz at istersen. İlk önerilerim ise Kali Linux'u Rufus ile yazdır. Bugün kendimce küçük bir rehber yazacağım orayada bakabilirsin. Çünkü bu konuda tekrar aynı sorular gelmeye başladı.

İlk önce istediğin Linux işletim sisteminin iso dosyasını sitesinden indir. Daha sonra Rufus ya da Universal USB Installer adlı programları kullanarak indirdiğin iso dosyasını USB belleğine yazdır. Bilgisayarını yeniden başlat. Yeniden başlatırken bios ayarlarına gir. Benim bilgisayarda bios ayarlarına başlangıçta F2 tuşuna basınca giriyor. Senin bilgisayarında da bios ayarlarına girme tuşu F2 de olabilir başka bir tuş da olabilir. Bios ayarlarından boot menüsüne gelerek USB belleğini en üst sıraya taşı yani ilk sıraya taşı. Bios ayarlarını kaydet ve bios ayarlarından çık. Daha sonra kurmak istediğin Linux işletim sisteminin bir ekranı çıkacaktır. İstersen kurmadan işletim sistemini deneyebilirsin. Ya da kurulumu yapabilirsin.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı