İlk defa araba alacak birisine tavsiye

Marid

Hectopat
Yer
Balıkesir
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Herkese iyi sosyaller. Takdir edersiniz ki araç almayı düşünüyorum. İlk başlarda birkaç marka ve bu markaların modelleri kafamda dolaşıyordu. VW Jetta, Opel j kasa gibi. Fakat yaptığım araştırmalar sonucunda sadece iki araç arasında kaldım. Benim için önemli kriterler var. Siz ona göre fikirlerinizi verin.

İlk başta söylemek istediğim şey araç yüksek model olmamalı. Yani 2013 - 2014 gibi hatta 2012'de olur.
Manuel olmak zorunda ve dizel olmak zorunda. Bunlar şart olanlar.

Aralarında kaldığım araçlar ise Ford Focus ve Toyota Corolla.

Fikirleriniz benim için önem arz edecektir. Bilen eden yardımcı olabilir mi?

Son düzenleyen: Moderatör:
Herkese iyi Sosyaller. Takdir edersiniz ki araç almayı düşünüyorum. İlk başlarda birkaç marka ve bu markaların modelleri kafamda dolaşıyordu. VW Jetta, Opel j kasa gibi. Fakat yaptığım araştırmalar sonucunda sadece iki araç arasında kaldım. Benim için önemli kriterler var. Siz ona göre fikirlerinizi verin.

İlk başta söylemek istediğim şey araç yüksek model olmamalı. Yani 2013 - 2014 gibi hatta 2012'de olur.
Manuel olmak zorunda ve dizel olmak zorunda. Bunlar şart olanlar.

Aralarında kaldığım araçlar ise Ford Focus ve Toyota Corolla.

Fikirleriniz benim için önem arz edecektir. Bilen eden yardımcı olabilir mi?

Kaç model bakıyorsunuz? Dizel manuel tercihizdeki amaç nedir?

Usta olmadığınızı belirttiğiniz için tavsiye olarak daha küçük kasa arabalarla başlamanızı söyleyebilirim. B segmenti manevra kabiliyeti ve kullanım kolaylığı açısından daha uygun olabilir. Aynı marka olması açısından Ford Fiesta ve Opel Corsa ya da Toyota Yaris, WV Polo seçeneklerine bakılabilir.

Golf 6 1.6 dizel manuel, Astra J 1.6 CDTI manuel, Jetta 2010-2012 kasa 1.6 dizel manuel, i30 vs. Birçok seçenek mevcut bütçeyi bu araç bantlarında düşünürsek eğer alman derim yerinde olsam golf ya da Jetta alırdım.

Şimdi ben usta bir sürücü değilim. Hem manuel olarak ustalaşmak istiyorum hem uzun seyahatler yapacak biriyim. Manuel ve Dizel istememin sebebi bu.

Anladım o halde yeni sürücü olduğunuza göre daha kısa b segment ya da HB C segment bir araç bakın derim. İki kasa focus HB olabilir ya da D4D auris olabilir.

Sizin yazdığınız için örnekleri kısıtladım yoksa seçenek çok.

C sınıfı araçlar da zaten çok büyük değiller sorun olmaz. İkisi arasından focus seçerdim. O kasa corollaları sevmiyorum.

Anladım o halde yeni sürücü olduğunuza göre daha kısa b segment ya da HB C segment bir araç bakın derim. İki kasa focus HB olabilir ya da D4D auris olabilir.

Sizin yazdığınız için örnekleri kısıtladım yoksa seçenek çok.
Teşekkürler cevap için, değerlendireceğim. Aslında kısıtlamamın sebebi araç alma niyetimden sonra her kafadan bir ses çıkması. Normalde belirlemiştim kafamda 2005 almera 1.5 düşünüyordum ki güzel araba ben çok da severim. Sonra yok çok pahalı parçaları var temin etmesi zordur insanlık halidir kaza olur bir şey olur parçasını bulamazsın gibi söylemler duydum. İyice soğudum yani araç almaktan. Sonra Polo ve Jetta arasında kaldım bana gayet mantıklı araçlarmış gibi geliyordu. Parçası pahalıdır aman şöyle aman böyle vs. gibi duyumları aldım tekrardan. Gönlüm Jetta'dan yana her daim ama soğuttular işte :D. Her neyse anladım ki her kafadan bir ses çıkmaya devam edecekler. İnsanların düşüncesi yeni sürücü olduğum için kaza yapmamdan öteye gitmiyordu. Ya arkadaşlar evet kazadır olur bir şey diyemem ama arıza diye bir gerçek var. Ben kazadan ziyade arızayı düşünüyorum. Aracın kendisinden kaynaklanan arızası olsun istemem. E tabi dayanıklıda olsun isterim. Biraz daha araştırınca anladım ki Ford Focus ve Toyota Corolla bu konuda iyiler. Bu sebeple sadece bu iki aracı ele aldım. Bilen varsa farklı araçlar hakkında da beni aydınlatabilir.

Usta olmadığınızı belirttiğiniz için tavsiye olarak daha küçük kasa arabalarla başlamanızı söyleyebilirim. B segmenti manevra kabiliyeti ve kullanım kolaylığı açısından daha uygun olabilir. Aynı marka olması açısından Ford Fiesta ve Opel Corsa ya da Toyota Yaris, WV Polo seçeneklerine bakılabilir.
Aslında Polo için çok ılımlıydım ama kullanıcılarını araştırdım konuştum dar ve küçük araç diyorlar. Ayrıca parçası pahalı aman ha uzak dur Polo'ya yanaşma! diyorlar.

Yeni konular

Geri
Yukarı