İlk defa yurt dışına çıkacak biri için ucuz ülke tavsiyesi

Yulaf

Hectopat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
AMD Ryzen 3 3200G,MSI B450M-A PRO MAX,KINGSTON 240GB SSD,SEAGATE 1TB HDD,GSKILL 16GB 2X8 3200MHZ,RX470 4GB
Dostlar selamlar. 18 yaşındayım, çalışmıyorum, gelirimi borsa üzerinden kazanıyorum. İlk defa yurt dışına çıkacağım. hangi ülkeleri önerirsiniz? orta doğu, Avrupa vs. fark etmez. Olabildiğince ucuz olursa çok iyi olur ve nasıl ucuza uçak bileti bulabilirim onlar hakkında da bilgi verirseniz çok mutlu olurum. Genel olarak dikkat etmem gerekenleri de yazarsanız, ilk çıkışım olacağı için çok sevinirim. (bordo pasaport)

-Gidiş-dönüş olacak ve vakit fark etmiyor.
-Tek kişiyim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çok bilmiyorum fakat ülke olarak İsviçre, Almanya, İngiltere olabilir. Fiyatlarını çok bilmiyorum ama iyi bir yerler görmek istiyorsanız bunları tercih edin.

Dostlar selamlar. 18 yaşındayım, çalışmıyorum, gelirimi borsa üzerinden kazanıyorum. İlk defa yurt dışına çıkacağım. Hangi ülkeleri önerirsiniz? Orta doğu, Avrupa vs. fark etmez. Olabildiğince ucuz olursa çok iyi olur ve nasıl ucuza uçak bileti bulabilirim onlar hakkında da bilgi verirseniz çok mutlu olurum. Genel olarak dikkat etmem gerekenleri de yazarsanız, ilk çıkışım olacağı için çok sevinirim. (bordo pasaport)

-Tek kişiyim.

Bulgaristan, Romanya, Bosna Hersek, Arnavutluk, Macaristan ve Sırbistan genel olarak en ucuz Avrupa ülkeleri bunlardır. Ek olarak Azerbaycan Bakü'ye gidebilirsiniz. Schengen vizesini araştırın, çoğu Avrupa ülkesini kapsıyor. Böylelikle rahatlıkla gidebilirsiniz. Fakat bireysel gidecekseniz yani bir tur eşliğinde gitmeyecekseniz, uçak fiyatı (gidiş-dönüş), yemek ve otel dahil yaklaşık 40-50 bin TL'yi gözden çıkarmanız gerekiyor. Şahsi görüşüm, Paris, roma, amsterdam gibi şehirleri gezmeniz olacaktır. Fakat daha ucuz şehirler ve vizesiz isterseniz, belgrad ve saraybosna gibi şehirleri önerebilirim.

Bulgaristan, Romanya, Bosna Hersek, Arnavutluk, Macaristan ve Sırbistan genel olarak en ucuz Avrupa ülkeleri bunlardır. Ek olarak Azerbaycan Bakü'ye gidebilirsiniz. Schengen vizesini araştırın, çoğu Avrupa ülkesini kapsıyor. Böylelikle rahatlıkla gidebilirsiniz. Fakat bireysel gidecekseniz yani bir tur eşliğinde gitmeyecekseniz, uçak fiyatı (gidiş-dönüş), yemek ve otel dahil yaklaşık 40-50 bin TL'yi gözden çıkarmanız gerekiyor. Şahsi görüşüm, Paris, roma, amsterdam gibi şehirleri gezmeniz olacaktır. Fakat daha ucuz şehirler ve vizesiz isterseniz, belgrad ve saraybosna gibi şehirleri önerebilirim.

Hocam peki turlar ve fiyat aralığı nasıl oluyor. Öğrenciyim gidebileceğim en ucuz yolla gitmek istiyorum tavsiyeleriniz nelerdir? Genel olarak schengen biraz zor olacağı için ilk başta vizesiz Avrupa ülkelerine gitmeyi düşünüyorum en azından tecrübem olsun diye.

Hocam peki turlar ve fiyat aralığı nasıl oluyor. Öğrenciyim gidebileceğim en ucuz yolla gitmek istiyorum tavsiyeleriniz nelerdir? Genel olarak schengen biraz zor olacağı için ilk başta vizesiz Avrupa ülkelerine gitmeyi düşünüyorum en azından tecrübem olsun diye.

En ucuz turdur. Genelde bunlar 500 euro - 2bin euro arasında değişir sizin bütçenize göre daha da artabilir tabii. İnternetten araştırabilirisiniz. Daha fazla kalacaksanız ve çok ülke, şehir gezecekseniz tur fiyatları yükselir tur da kalabalık gidersiniz ve bir rehber aracılığıyla gidersiniz. Serbest zaman olur o zaman istediğiniz yeri gezebilirisiniz o şehirdeki. Yabancı dil şartına gelirsek tura katılırsanız yabancı dil bilmeniz şart değil ama tek başınıza çıkarsanız bilmek zorundasınız. Tur için Avrupa Rüyası ve Jelly Tur'u öneririm.

En ucuz turdur. Genelde bunlar 500 euro - 2bin euro arasında değişir sizin bütçenize göre daha da artabilir tabii. İnternetten araştırabilirisiniz. Daha fazla kalacaksanız ve çok ülke, şehir gezecekseniz tur fiyatları yükselir tur da kalabalık gidersiniz ve bir rehber aracılığıyla gidersiniz. Serbest zaman olur o zaman istediğiniz yeri gezebilirisiniz o şehirdeki. Yabancı dil şartına gelirsek tura katılırsanız yabancı dil bilmeniz şart değil ama tek başınıza çıkarsanız bilmek zorundasınız. Tur için Avrupa rüyası ve jelly Tur'u öneririm.

Hocam çok teşekkür ederim aklımdaki tüm soruları giderdiniz sağ olun var olun.

Balkan ülkelerinin bir kısmında vize yok. Avrupa'nın geri kalanına görede daha ucuz oluyorlar. Buralara gidebilirsin.

Dostlar selamlar. 18 yaşındayım, çalışmıyorum, gelirimi borsa üzerinden kazanıyorum. İlk defa yurt dışına çıkacağım. Hangi ülkeleri önerirsiniz? Orta doğu, Avrupa vs. fark etmez. Olabildiğince ucuz olursa çok iyi olur ve nasıl ucuza uçak bileti bulabilirim onlar hakkında da bilgi verirseniz çok mutlu olurum. Genel olarak dikkat etmem gerekenleri de yazarsanız, ilk çıkışım olacağı için çok sevinirim. (bordo pasaport)

-Tek kişiyim.

Romanya.

Geri
Yukarı