Çözüldü İlk dönem 58, ikinci dönem 56 ortalama ile sınıf geçilir mi?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Sgiyrant

Decapat
Daha fazla  
İlk dönem 58, ikinci dönem ortalamam 56,5 ancak geçen sene 4 dersten kaldım ve sorumlu olarak geçtim. Bu senede 4 dersten kalıyorum. Sınıfı geçer miyim?
Baraj ders olan edebiyattan da kaldım.

Çözüm
Yıl sonu ortalamanız 50 ve üzerinde olduğu için zayıf sayısının bir önemi yok. Sadece edebiyat dersinden sorumlu geçiyorsun, senin ortalaman da 50 ve üzerinde.

Eğer sayısal öğrencisiysen edebiyat zorunlu ders olur ve ondan kalırsan sınıfta kalırsın.
Her alan için Edebiyat zorunludur, Edebiyat'tan kalınca da sınıfta kalınmıyor. Sorumlu olarak geçiliyor, yanlış bilgilendirme yapmayalım. Madde 2'yi oku.

Doğrudan sınıf geçme

MADDE 57
- (1) (Değişik cümle:RG-1/7/2015-29403) Ders yılı sonunda her bir dersten iki dönem puanı bulunmak kaydıyla;
a) Tüm derslerden başarılı olan,
b) Başarısız dersi/dersleri olanlardan, yılsonu başarı puanı en az 50 olan

öğrenciler doğrudan sınıf geçer.

(2) (Değişik:RG-28/10/2016-29871) Birinci fıkradaki şartları taşımakla birlikte yılsonu başarı puanıyla başarılı sayılamayacak derslerden başarısız olan öğrenciler, o dersten/derslerden sorumlu geçer.
Sorumlu olarak sınıf geçme ve sorumluluğun kalkması

MADDE 58
- (1)(Değişik:RG-1/7/2015-29403) Ders yılı sonunda her bir dersten iki dönem puanı bulunmak kaydıyla doğrudan sınıfını geçemeyen öğrencilerden; bir sınıfta başarısız ders sayısı en fazla 3 ders olanlar sorumlu olarak sınıflarını geçer. Ancak alt sınıflar da dâhil toplam 6 dersten fazla başarısız dersi bulunanlar sınıf tekrar eder. Nakil ve geçişler nedeniyle ortaya çıkan sorumlu dersler bu sayıya dâhil edilmez.
Yıl sonu ortalamanız 50 ve üzerinde olduğu için zayıf sayısının bir önemi yok. Sadece edebiyat dersinden sorumlu geçiyorsun, senin ortalaman da 50 ve üzerinde.

Eğer sayısal öğrencisiysen edebiyat zorunlu ders olur ve ondan kalırsan sınıfta kalırsın.
Her alan için Edebiyat zorunludur, Edebiyat'tan kalınca da sınıfta kalınmıyor. Sorumlu olarak geçiliyor, yanlış bilgilendirme yapmayalım. Madde 2'yi oku.

Doğrudan sınıf geçme

MADDE 57
- (1) (Değişik cümle:RG-1/7/2015-29403) Ders yılı sonunda her bir dersten iki dönem puanı bulunmak kaydıyla;
a) Tüm derslerden başarılı olan,
b) Başarısız dersi/dersleri olanlardan, yılsonu başarı puanı en az 50 olan

öğrenciler doğrudan sınıf geçer.

(2) (Değişik:RG-28/10/2016-29871) Birinci fıkradaki şartları taşımakla birlikte yılsonu başarı puanıyla başarılı sayılamayacak derslerden başarısız olan öğrenciler, o dersten/derslerden sorumlu geçer.
Sorumlu olarak sınıf geçme ve sorumluluğun kalkması

MADDE 58
- (1)(Değişik:RG-1/7/2015-29403) Ders yılı sonunda her bir dersten iki dönem puanı bulunmak kaydıyla doğrudan sınıfını geçemeyen öğrencilerden; bir sınıfta başarısız ders sayısı en fazla 3 ders olanlar sorumlu olarak sınıflarını geçer. Ancak alt sınıflar da dâhil toplam 6 dersten fazla başarısız dersi bulunanlar sınıf tekrar eder. Nakil ve geçişler nedeniyle ortaya çıkan sorumlu dersler bu sayıya dâhil edilmez.

Çözüm

Her alan için edebiyat zorunludur, Edebiyat'tan kalınca da sınfta kalınmıyor. Sorumlu olarak geçiliyor, yanlış bilgilendirme yapmayalım. Madde 2'yi okama bize.

Her alan için edebiyat zorunludur, Edebiyat'tan kalınca da sınıfta kalınmıyor. Sorumlu olarak geçiliyor, yanlış bilgilendirme yapmayalım. Madde 2'yi oku.

Ama bize maksimum 6 ders ile sorumlu olarak geçebileceğimiz söylendi. Benim 9. ve 10. sınıf'tan sorumlu olarak geçtiğim toplam ders sayısı 6'nın üzerinde. Kafam çok karıştı, umarım sizin dediğiniz gibi olur.

Son düzenleme:
Kardeşim zaten benim dediğim gibi olacak. Yönetmelikten madde attım. Daha ne yapmamı bekliyorsun? Kime inanıp ınanmayacağın da sana kalmış. Bir şey diyemem orasına. Kaldı ki o bilgiyi bile yanlış vermişler. Yıl sonuna göre ortalaması 50 ve üzerinde olanlar için sorun olmuyor. Madde 58'i dikkatli oku.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı