İlk kez araba sürmeye çalışırken pedal hassasiyet sorunları normal mi?

Ekin Bey

Picopat
Yer
Gide Gide Bir Söğüde Dayandım
Bugün araba sürmeye çalıştım. Kalkışlarda gaza biraz dengesiz basıyorum. Devir debriyajı kavrama noktasına getirene kadar birden 1600-1800 oluyor, hemen ayağımı gazdan biraz kaldırıyorum bu sefer devir de çok düşüyor. Bir türlü gazda bunu ayarlayamadım. Bir de ayağımı debriyajdan kaldırırken ayakkabının arka topuk kısmı sanki paspasa takılıyor gibi oluyor ve kavrama noktasına kadar topuğu yere basmadan pedalda tutmaya çalışıyorum. Bu yüzden de aynı şekilde debriyaja basarken bazı dengesizlikler yapıyorum. Araç stop etmiyor ama pedallar konusunda sıkıntı yaşıyorum. Sizce bu normal mi? Nasıl üstesinden gelebilirim?🙂

Bol pratik yapın alışırsınız. Araç kullanırken yola odaklandığınız kadar pedal hassasiyetine de odaklanın. Debriyajın kavrama noktasına alıştığınızda dediğiniz sıkıntılar kendiliğinden düzelir.

Pratik yaptıkça kendiliğinden düzelecek sorunlar bunlar. İlk deneyiminiz tabii ki de sorunlar yaşamanız normal. Trafiğe kapalı bir alanda bol bol pratikle sürdüğünüz aracı tanımaya ve alışmaya çalışın. Gerçek anlamda arabaya tamamen alışmadan, bu tip sorunları aşmadan, trafiğe sakın çıkmayın.

Yeni konular

Geri
Yukarı