İlk masaüstü bilgisayara ne yapılmalı?

NyronZ

Centipat
Makaleler
2
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Anakart: ASRock A620M-HDV/M.2
İşlemci: Ryzen 5 7500F
Ekran Kartı: Gainward GeForce RTX 4060 Ti Ghost 8GB
RAM: Corsair Vengeance 16GB 5200 Mhz CL40 DDR5
SSD: MLD 1TB M500 NVMe Gen4
PSU: MSI MAG A650BN 650W 80+ Bronze
İşlemci Soğutucu: Deepcool AK400 Zero Dark
Monitör: Philips Evnia 24" 24M1N3200ZA-00
Klavye : Logitech G213
Meslek
Öğrenci
İlk masaüstü bilgisayarım geldi. Fakat henüz monitör almadım, içinde Windows deneme sürümü kuruluymuş. Şimdi USB hazırlayacağım Windows 10 Pro ile format atmak için, fakat sadece tutorial izliyorum, gerçekten ne yaptığım hakkında hiçbir fikrim yok yani Windows Microsoft sitesinden kurulum aracı indirip oradan ISO dosyası indirebildim bilgisayara o kadar. Technopat sosyalde biraz gezineyim dedim BIOS güncellemesi falan ne sohbetler dönüyor ben BIOS'un ne olduğunu yeni öğrendim malum laptoplarda BIOS muhabbeti pek olmuyor. Beni biraz aydınlatır mısınız ne bilmeliyim masaüstü bilgisayarlar hakkında? Ekran kartı monte etmek, RAM takmak dışında pek bir şey bilmiyorum bir de sıvı soğutucu gelecek onu nasıl monte edeceğim bilmiyorum 🥲

Edit : hazır sistem arkadaşlar takmalık birşey yok

Son düzenleme:
İlk masaüstü bilgisayarım geldi. Fakat henüz monitör almadım, içinde Windows deneme sürümü kuruluymuş. Şimdi USB hazırlayacağım Windows 10 Pro ile format atmak için, fakat sadece tutorial izliyorum, gerçekten ne yaptığım hakkında hiçbir fikrim yok yani Windows Microsoft sitesinden kurulum aracı indirip oradan ISO dosyası indirebildim bilgisayara o kadar. Technopat sosyalde biraz gezineyim dedim BIOS güncellemesi falan ne sohbetler dönüyor ben BIOS'un ne olduğunu yeni öğrendim malum laptoplarda BIOS muhabbeti pek olmuyor. Beni biraz aydınlatır mısınız ne bilmeliyim masaüstü bilgisayarlar hakkında? Ekran kartı monte etmek, RAM takmak dışında pek bir şey bilmiyorum bir de sıvı soğutucu gelecek onu nasıl monte edeceğim bilmiyorum 🥲

BIOS zaten sana göndermeden güncellenmiştir diye düşünüyorum.
OS kurulumu yap, driver güncelle yeter.

Buyurunuz.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bunu izlemeniz yeterli kesinlikle bilgisayarı mahalle bilgisayarcınıza falan teslim etmeyin. Ayrıca bilgisayarım yeni, iyi bakmalıyım diye bilgisayarınızı dakikada bir açıp temizlemeye kalkmayın.

Dosya Ekleri

• indir.jpg
    indir.jpg
    4,7 KB · Görüntüleme: 13

Geri
Yukarı