İltica edebilecek bir sebebim var

Yazılım dilinde iyi bir gelişme kaydettim, A2 düzeyinde bir ingilizceye sahibim. Onunda dışında bir vasfım yok. :(

Umarım dokunmazlar. :)

Onu desem daha çok üzerime gelecekler. Maalesef oturduğumuz semt biraz kirli insanlarla dolu.
Yok Almanya'da "alamancılar alt seviyeymiş" zırvalık hiç akrabalarından biri orada mı merak ediyorum. Gitme şansınız varsa gidin durmayın bu çomarlardan iyidir.
Çoğu Arap soyundan geliyor. Ki bunu diyenlere sözüm yani.
Çoğu da Arap olduğunu kabul ediyor ve bizi yargılıyorlar.
Ama hiç kitabı açıp okumuyorlar.

18 yaşına daha giremedim, 7 ayım kaldı sanırsam. Ondan sonra başvurmak istiyorum doğrusu. :)
Size bu baskıyı yapan kimler? Ben bunların çok geride kaldığını düşünüyordum.

İltica talep ediyorsun ama kanıt gerekiyor soruşturuyorlar ona göre talep edin, fakat iltica şartları ağırdır haberiniz olsun.

@Jira, Konudan bağımsız sizi görmek sevindirdi hocam tekrardan hoş geldiniz :).

Hadi ki kitapsız ol, ne olacak? Kim kimi dini görüşü sebebiyle yargılayabilir? Eğer yaşadığın yeri seviyorsan sırf bu cahil insanlar yüzünden düzenini bozmana gerek olmadığını düşünüyorum.

Yok Almanya'da "alamancılar alt seviyeymiş" zırvalık hiç akrabalarından biri orada mı merak ediyorum. Gitme şansınız varsa gidin durmayın bu çomarlardan iyidir.

Size bu baskıyı yapan kimler? Ben bunların çok geride kaldığını düşünüyordum.
Bana bu baskıyı yapanlar eskiden konuştuğum insanlardı. Örneğin orta okuldaki hocam gibi.
Ya da arkadaş olduğum ve daha alevi olduğumu söylemediğim insanlar, alevi olduğumu öğrendikten sonra benden uzaklaşıyorlar.
Hadi ki kitapsız ol, ne olacak? Kim kimi dini görüşü sebebiyle yargılayabilir? Eğer yaşadığın yeri seviyorsan sırf bu cahil insanlar yüzünden düzenini bozmana gerek olmadığını düşünüyorum.
1. Sırf bana bunları dedikleri için değil, daha bir çok sebep var. Ama başında bu geliyor. :(
2. Doğrusu bu ülkede düzenimiz kalmadı artık, yazılım, kitaplar ve bir kaç arkadaşım olmasa çoktan psikolojik olarak yıkılmıştım.

Gidebilirsen Almanya'ya git. Bunların sonu yok çünkü, ülkenin düzeni değişse bile bunlar aynı kalırlar ve maalesef sadece sizin yaşadığınız yerde de değiller.

Bana bu baskıyı yapanlar eskiden konuştuğum insanlardı. Örneğin orta okuldaki hocam gibi.
Ya da arkadaş olduğum ve daha alevi olduğumu söylemediğim insanlar, alevi olduğumu öğrendikten sonra benden uzaklaşıyorlar.
Hiç söylememek iyidir, din ve inancı söylemek kadar patavatsızca bir şey yoktur bence. Belli ki bulunduğunuz ortamın eğitim seviyesi o kadar düşük (bütün Türkiye'de olduğu gibi) onun için takmayın derlerse desinler, bana hiç demediler. Şahsen ben öyle bir hocayı MEB'e şikayet ederdim, kendi inancı putperestlikten farkı yokta neyse.

Dini, kitabı birazcık olsun bilen insan zaten birine "kitapsız, dinsiz, allahsız" gibi şeyleri söylemenin aslında kendini dinden çıkaracağını bilir. Bunu bile bilmeyen biri size dinsiz diyorsa bırakın kendi halinde havlamaya devam etsin.

Arkadaşlar ailem alevi ve bazen bazı insanlar "siz kitapsızsınız" gibi sözlere baş vuruyorlar ve ezebiliyorlar.
Ailem ve ben bu durumdan rahatsız olabiliyoruz. Bu durumda iltica etmek istiyorum ama bazen kendimi başka bir ülkede de rahat hissetmeyeceğimi, Türk olduğum için ırkçılığa maruz kalacağımı düşünüyorum.
Ben Almanya'ya iltica etmek istiyorum, teyzemler orada yaşıyor ve tavsiye ediyorlar.

fakat sırf Almanya'ya gitmek için için gitmiyorum; sokakta korkarak yürümekten, insanların sırf annemin saçı açık şekilde dolaştığı için
dinsiz demelerinden ve dahası. Yani ben kız arkadaşımla sokakta gezmekten korkar oldum. Tecavüz olayları zaten almış başını gidiyor ülkemde.
Benim haklarımı koruyabilecek kimse yok.

Ben nasıl gidebilirim? Mezhebim yüzünden mi yoksa benim can güvenliğimin olmamasından mı?
Yani hangi konuda başvurabilirim?

Oturduğunuz yer neresi? Bizim burda İstanbul da saçı açık kadın görünce bir şey demiyoruz, saçı açık kadınlar baya var burada, normal geliyor, inanmayanlar olabilir bu normal bir şey. Benim tavsiyem Almanya'ya gitmeniz ve orada okumanız, oranın yaşam şartları çok iyi görünüyor.

Geri
Yukarı